4 Kavky: Oživujeme staré hry a tvoříme nové

4 Kavky

Jsme 4 Kavky, protože jsme čtyři a jmenujeme se Kavkovi (manželé Alice a Martin a dvě děti – Berta a Jáchym). Můžete si u nás koupit malé i velké hry pro děti i dospěláky, knihy Retrohraní (moderní encyklopedie nemoderních her) nebo Hacknutá čeština (zábavný slovník naší mateřštiny). Můžete nás sledovat na sociálních sítích, videoportálu Retrohraní nebo ve dvou TV pořadech Hacknutá čeština a Retrohrátky na Streamu. Rádi se bavíme a vy si můžete hrát spolu s námi.

Všechno začalo na jaře 2016 skákáním gumy. Alice chtěla děti naučit školku s gumou, a tak sháněla návody a podle nich skákala. Když jedno takové skákání natočila na tablet a vyvěsila na Facebook, během 14 dní ho vidělo 1,5 milionu lidí (celkem se sledovanost vyšplhala na 2,5 milionu). Zhlédli ho lidé z celého světa a ukázalo se, že skákání gumy je globální fenomén. Díky tomu vznikla naše první retrohra – skákací guma Pruženka v designové krabičce, a navíc s podrobným návodem, aby se už nikdo další nemusel pídit po tom, jak se guma skáče. 

Po Pružence se zrodil Kuličník, retrohra s cvrnkáním kuliček, pak hrací kostky Cézarky, originální karty Žralovci (kombinující hry jako přebíjená, černý Petr, švindl apod.) a Inujitka, která oživuje vzpomínky na přebírání provázku. Základem každé z her jsou propracované návody. K tomu nabízíme krásné balení, kvalitní komponenty a hromadu zábavy. 

Velká sada retroher a originální knihy

Nyní všechny naše hry tvoří velkou sadu 80 retroher. Najdete v ní vše podstatné, co k retrohraní potřebujete. Sadu si navíc můžete koupit ve zvýhodněném balíčku spolu
s knihou Retrohraní, kterou napsala Alice a vydala ji pod křídly nakladatelství Albatros Media v roce 2019. Je to moderní encyklopedie nemoderních her, která mapuje více než dvě stovky her z doby, kdy neexistovaly mobily. Vše doplňují obrázky, herní schémata, popis historie her nebo rozhovory s odborníky o významu her pro vývoj dětí. 

Kniha Retrohraní je navíc QR kódy propojena s videoportálem, takže když někdo přemýšlí, jak správně přebírat provázek, může si pro snadnější pochopení rovnou přehrát video. Ke knize vznikl pořad Retrohrátky na Televizi Seznam, který v osmi dílech detailně představuje několik polozapomenutých her. 

Martin vydal knihu Hacknutá čeština, která vznikla podle online slovníku slangu a nových českých slov. V knize je výběr více než 3 000 nejlepších výrazů. Kromě toho vznikl ke knize i stejnojmenný pořad na Televizi Seznam s více než třicítkou dílů. 

Od října 2020 má svou vlastní hru i Čeština 2.0. Jde o párty hru určenou pro změnu spíše dospělým nebo dospívajícím. Najdete v ní 399 karet, z nichž 300 je karet s novými českými slovy. Hra je vhodná pro 3–8 hráčů od 15 let. Pobavíte se a jako bonus si rozšíříte slovní zásobu. Nová česká slova milujeme, protože jsou pro češtinu opravdovou živou vodou – obohacují ji, dokazují, že je jazyk živý, navíc jsou to slova neuvěřitelně hravá a zábavná. Naši zákazníci mají párty hru Čeština 2.0 nejraději ve zvýhodněném balíčku s knihou Hacknutá čeština.

Česká výroba, spolupracovníci, naše vize

Vše, co děláme, chceme dělat v Česku a v prvotřídní kvalitě. Proto jsou naše hry i knihy oblíbenými dárky. Myslíme i na naprosté detaily – délky, šířky i jiné míry našich komponentů jsou přesně změřené a otestované, aby bezchybně sloužily. Gumy jsou tak dostatečně dlouhé i na skákání dospělých, provázky nabízíme v několika délkách pro různé typy přebírání, kuličky sedí barevně i počtem přesně k tipům na hry z našich návodů. A tím to nekončí – ručně potahované krabice jsou z české kartonážky, lněné pytlíčky z české chráněné dílny zaměstnávající znevýhodněné ženy, dřevěné hrací kostky zase z české továrny, která se jako jedna z posledních v Evropě zabývá výrobou dřevěných hraček apod. Jsme pečliví detailisti, protože chceme vyrábět hry, které se budou dědit z generace na generaci

Račte vstoupit do našeho obchůdku, rozesíláme svižně a do všech stran skoro každý den.

Napsat komentář