Bořík a jeho veselá lentilková autíčka

V Růžovém sadě

Ahoj, jmenuji se Bořivoj a povyprávím vám o své práci v dílně V Růžovém sadu

Odborníci o mně říkají, že mám mentální postižení a poruchu autistického spektra. Ale já to neřeším. Bydlím v Brně se svojí mámou a s tátou a máme se rádi. Vychodil jsem základní speciální školu, hodně mě tam naučili, moc rád jsem hrával divadlo a recitoval poezii. 

Nerad zahálím a práce mě baví

Protože jsem chlap, mám sílu a chuť něco dělat, přijal jsem v roce 2010 nabídku pracovat se dřevem v dílně V Růžovém sadu. 

Do práce v Ořechově jezdím sám integrovanou dopravou. Už jsem se naučil vyrábět autíčka, rybky, dlabané misky, sluníčkové hodiny, podložky pod hrnce i další výrobky ze dřeva. Za svoji práci dostávám výplatu a moje rodina je na mě hrdá. Umím taky něco, co nikdo z vás neumí. Až k nám do dílny přijdete na návštěvu a řeknete mi své jméno, já vám povím datum vašeho svátku a na který den váš svátek připadá letos. Tak tedy přijďte a něco si u nás kupte. Moje výrobky i výrobky mých kolegů jsou kvalitní. Hračky dostaly již tři ocenění Správná hračka.

Potvrzuju, že dnes balíček dorazil. Je to skutečně překrásná práce a chtěla bych všem poděkovat a popřát hodně radosti z vyrábění. Jsem hodně spokojená s kolíčkovníkem (Mandelinka kolíčková) a nepochybuju, že u nás bude oblíben.​

Jak se rodí naše dřevěná autíčka?

Pojďte, ukážu vám to, protože vyrábět autíčka mě baví ze všeho nejvíc

Nejdříve kolega Lukáš nařeže z desek, které vozíme přímo z pily, hranoly (my tomu odborně říkáme polotovary) a předvrtá dírky na kolečka.

Adélka ukazuje jednotlivé fáze výroby.

Já pak vezmu pilku a rašpli a dám autíčku tvar. Tvar můžu dát autu pokaždé trochu jiný, to záleží na mně. Každá hračka, kterou u nás vyrobíme, je tak jedinečná a neopakovatelná. 

Když je Ondra (to je náš asistent v dílně) spokojený s tím, jak jsem autíčko vyrašploval, vezmu si smirkový papír, nejdříve hrubší, pak jemnější a nakonec nejjemnější a povrch krásně vyhladím. Pak se autíčko barevně namoří a nalakuje. 

Barvy máme opravdu kvalitní a zdravotně nezávadné, tak se nebojte, když si váš kluk nebo holčička dá hračku do pusy.

V prosinci jsem si u vás objednávala autíčko pro syna. Musím konstatovat, že se rychle stalo jeho nejoblíbenější hračkou. Bere si ho s sebou, i když leze na židli. Věřím, že kdyby mohl, bere si ho s sebou i do postýlky. Chtěla bych vám poděkovat za skvělou práci. Moc vám fandím.

… a jak je to s těmi lentilkami?

Na závěr mám ještě jeden důležitý úkol, a to navrhnout, jak budou vypadat okýnka. Vyskládám je dle své fantazie z barevných čalounických hřebíků na papírovou šablonu ve tvaru auta. Cvočky pak Ondra pořádně zatluče. Ručím vám za to, že nikdy z autíčka nevypadnou.

Auto frčí do světa

Dále se namontují kolečka a to je všechno, no, ještě se teda podepíšu na kartičku, kterou bude mít autíčko na sobě, aby bylo vidět, kdo ho vyrobil.

Autíčko může do světa. Doufám, že udělá novému majiteli nebo majitelce velkou radost. Sám mám malého synovce a rád se dívám, jak si s našimi hračkami hraje. Už jsem mu jich vyrobil několik.

Koupili jsme včera jedno nákladní auto a kříž, ale nejraději bych to vykoupila celé :-D, je to prostě nádhera!! Nádherná lentilková autíčka, nejkrásnější, co jsem kdy viděla. Děkujeme.

Každý se může podívat do naší dílny

O tom, jak autíčko vzniká, máme natočené pěkné video. Dostali jsme je jako dárek k patnáctým narozeninám a v jednom ze záběrů mě tam taky uvidíte. 

Chcete vidět u vánočního stromečku rozzářená dětská očka?

Pak nakoukněte do našeho e-shopu a vyberte si z našich veselých hraček. Kromě nich tam najdete i svícny, hodiny, mísy a další dřevěné předměty.

Napsat komentář