ByVeru: Vdechněte šatům svou krásu

Co spojuje božské sukně, kojicí šaty a látkové plenky? Je to jméno zakladatelky oděvní značky byVeru, Veroniky Trkolové. Jak se z manažerky IT firmy stala úspěšná podnikatelka, která inspiruje ženy k tomu, aby rozkvetly?

Byznys po sousedsku aneb na počátku byla plenka

Ještě před sedmi lety byla Veronika na mateřské a o podnikání vůbec nepřemýšlela. Právě totiž díky pořadu Sama doma objevila kouzlo látkových plenek. V té době šlo ale o poměrně drahou záležitost, takže se Veronika rozhodla ušít své dceři pár kousků sama.

Už od začátku jsem byla nadšená z toho, jak krásně barevné kousky mi vznikají pod rukama. Navíc jsem oceňovala i jejich funkčnost. Mám ráda užitečné věci, takže jsem plenek šila čím dál víc a nadchla pro ně i mou sestru a sousedku.

Během krátké doby Veronika zásobovala plenkami všechny své známé. Nakonec si založila značku byVeru a stala se jedním z prvních výrobců látkových plenek u nás. Navíc drží patent na jedny
z nejoblíbenějších typů plenek, PUK plenky.

Božské a chic oblečení z (Českého) ráje

V současné době už plenky tvoří jen menší část výrobků značky byVeru. Mnohem větší pozornost teď Veronika věnuje svým třem kolekcím dámského oblečení: Božské sukně, Be ChicBe Free. Jak se k nim dostala?

Po pár letech šití plenek jsem zjistila, že už to pro mne není úplně aktuální téma, a chtěla jsem se posunout v tvorbě dál. Navíc jsem si začala mnohem víc všímat oblečení žen kolem sebe a bylo mi líto, že spousta z nich chodí ve ‚stejnokroji‘ z řetězců, v oblečení, které dokonale sedí jen málokomu a navíc se po jedné sezóně ožmolkuje nebo roztáhne. Mnohem víc by jim podle mě slušely kvalitně ušité šaty, které podtrhnou jejich přednosti. A taky by to chtělo přidat barvy, aby nebyly utopené v nenápadné šedi.

Od nápadu k realizaci je u Veroniky jen kousek. V Německu si našla dodavatele podle svých představ a začala dovážet kvalitní bavlněné úplety, ze kterých začaly vznikat první sukně a šaty. Aktuálně už se na jejich výrobě podílí několik švadlen-externistek, kterým Veronika dodává látky a střihy. Každý potisk je v podstatě limitovaná edice a rozhodně nehrozí, že byste ve stejných šatech od byVeru potkaly dvacet dalších žen.

Jaké jsou jednotlivé kolekce?

Nápad na Božské sukně vznikl při naší dovolené v Rakousku. Tam mi učaroval tradiční dirndl, který některé Rakušanky nosí jako běžnou součást oblečení. Pro naše podmínky jsem musela sukně trochu zcivilnit, ale zachovala jsem jejich nadýchanost. Sukně má řasení až pod linií pasu, takže dělá krásnou siluetu i dámám větší konfekční velikosti.

Šaty z kolekce Be free jsou minimalistické. Pohodlný kousek oblečení, který můžete nosit doma, na procházku s dětmi i do města. Právě u nich se opět projevila Veroničina obliba funkčních věcí – jsou to totiž šaty s kapsami a navíc si je můžete objednat i v kojicí variantě.

Kolekce Be chic je oslavou ženskosti a oblíbené siluety X. Dokonale padnou hlavně dámám
s větším rozdílem mezi pasem a boky.

Každá žena si zaslouží rozkvést

Moje zákaznice říkají, že jsem je naučila nosit šaty a sukně a že se díky mně cítí mnohem sebevědomější. To je pro mne asi největší odměna. Jsem nadšená, že se mi zákaznice vrací a také že jsou aktivní v mé facebookové skupině ByVeru Club. Ta má aktuálně kolem 1 100 členů a opravdu to tam žije. Přibývají fotky spokojených klientek a jejich plnících se skříní, diskutujeme o nových vzorech a vhodných střizích. O novinkách, co zrovna míří do prodeje, se členky skupiny dozví jako první, a často mohou využít i slevové akce. Pokud tedy chcete vědět, co se u byVeru děje, velice ráda vás ve skupině přivítám.

Už víte, které šaty se ve vaší skříni objeví jako první? Nebo si chcete všechny kolekce ještě jednou pořádně prohlédnout na webu ByVeru? Dlouho neváhejte, protože podle reakcí ve skupině zmizí každý nový kousek během pár dní!

Napsat komentář