České rozkvetlé doplňky s nádechem Japonska

HA-NA-MI

Kdo stojí za HA-NA-MI?

HA-NA-MI si vysnila Míša Tomášová. Před třinácti lety poprvé navštívila Animefest v Brně a zamilovala se do Japonska. O dalších 7 let později začaly získávat obrysy ručně dekorované výrobky, jejichž hlavní inspirací byly zprvu anime a manga (japonské komiksy a animované filmy). Postupem času se přidávaly další motivy, ale nakonec spojila v jedno své tři vášně = přírodu + Japonsko + ekologii. Co pod jejíma rukama vzniká, můžete vidět na
webu HA-NA-MI.

Každou věc vezmu do ruky i víc než 100 x, než se z ní vyloupne ukrytý poklad.

  • Malujeme Výrobky od HA-NA-MI jsou ručně malované. Při tvorbě se inspirujeme naším milovaným Japonskem. Všechny náměty více či méně čerpají z japonské přírody, umění nebo kultury. Velice často používáme jako doplněk i japonské znaky. Ty mají jednak konkrétní význam, ale také dekorační funkci, protože jsou oku lahodící i pro ty, kteří se o Japonsko nezajímají.

  • Šijeme Bytový textil, který u nás najdete, ušila Terka Morávková. Terka je Míšina sestra, která kromě šití funguje i jako její morální podpora a hromosvod. Šije z nových kvalitních textilií, mezi něž patří i nádherný len vypěstovaný v EU a plátno utkané v ČR. Hlavně však využíváme naše dědictví po příbuzných – kvalitní látky vyrobené v Československu před rokem 1989.

  • Přetváříme Staré věci u nás dostanou nový design i využití. Ze starého hrnečku s podšálkem vytvoříme originální svícny s překvapením z origami papíru. Hrnek ozdobíme tak, že z něj vznikne designový květináč. Ze staré povlakoviny ušijeme prostírání na stůl. Stále máme nové nápady na využití starých pokladů ze sklepa nebo půdy!

  • Spojujeme Snažíme se spojovat věci na první pohled nespojitelné. Na tradiční české výrobky (porcelán, len) Míša maluje japonské motivy (origami, japonské znaky, rostliny). Nové výrobky kombinujeme se starými (nový textil se starým z půdy, nový český porcelán s bazarovými sklenicemi). Snažíme se také, abychom vymyslely pro jednu věc více využití. Naši malovanou misku lze používat na polévku, ale i jako svícen nebo odkladač na šperky.

  • Neplýtváme Nakupujeme v bazarech nebo vyměňujeme na stále oblíbenějších swapech. Opravdovou radost nám udělá, když vylepšíme něco, co by většina lidí označila za nepoužitelné, nebo rovnou za odpad. 

Hrnek nebo květináč?

Porcelánový pohárek byl vyroben v české porcelánce Dubí. Jde vlastně o hrnek bez ucha. Dá se použít na studené nápoje. Výborně poslouží i jako malá váza. Odvážnější kreativec si pohárek přetvoří v květináč na sukulent. Perfektní využití skýtá pohárek také jako úložný kelímek na psací potřeby. 

Zde například pohárek z kolekce Ráno pod sakurou.

Chtěli byste každé ráno pít kávu nebo čaj pod sakurou?

Rozkvetlé výrobky s nádechem Japonska najdete na našem webu.

Napsat komentář