Chcete vařit zdravěji a přitom chutně? Zkuste netradiční domácí lisované oleje ze Zadní Třebaně

V PRESU

Možná doma stále používáte jen kombinaci slunečnicového a olivového oleje, možná občas sáhnete po oleji z vlašských ořechů nebo dýně. Vyzkoušeli jste ale už v kuchyni olej makový nebo hořčičný? Rád vám je představím a s nimi i svůj příběh o vzniku malé rodinné lisovny – Třebaňské oleje V PRESU.

Z úřednické židle k lisu

Ještě před několika lety jsem zdravé vaření moc neřešil. Čas jsem trávil sezením v kanceláři a snědl jsem, co mi zrovna pod ruku přišlo – českou klasiku z nejbližší hospody, obložený chlebíček, bagetu, ve spěchu párek v rohlíku na nádraží. Nebylo to ani zdravé jídlo, ani správný životní styl. Pak jsem skončil v nemocnici s akutním selháním organismu a diagnózou genetické poruchy zpracování živočišných tuků, které jsem musel výrazně omezit a nahradit je rostlinnými. Z těch jsem pak vybíral a zkoušel různé za studena lisované oleje, které mají výborné výživové hodnoty, až jsem se nakonec rozhodl, že je začnu lisovat sám. 

Místo dlouhého dojíždění do práce to mám do kanceláře 5 metrů

Lisovnu jsem si vybudoval ve sklepě domu, kde v Zadní Třebani už řadu let žiju. Techniku lisování semínek a jejich zpracování jsem se naučil sám metodou pokus-omyl. V lisovně a na trzích mi pomáhá přítelkyně Lenka a moje sestra Tereza se stará o propagaci a sociální sítě.

Lisujeme jen to, co vyroste u nás

Naše malá rodinná lisovna se zaměřuje na lisování olejů ze semínek, která se pěstují, a vždycky pěstovala, u nás. Český modrý mák, konopí seté, ostropestřec mariánský a tmavá sareptská hořčice od českých zemědělců představují naše základní suroviny. Oleje lisujeme za studena a teplotu během lisování průběžně kontrolujeme. Všechny naše oleje tak produkujeme v RAW kvalitě. Nezaměřujeme se však jen na oleje. V duchu cirkulární ekonomiky také v lisovně zpracováváme i to, co nám po vylisování zbude, tedy tzv. pokrutiny, ze kterých vyrábíme výživově hodnotné proteiny a mouky. I u nich hlídáme finální zpracování, a vy tak máte jistotu kvalitního přírodního produktu. Naše oleje obsahují významné množství omega nenasycených mastných kyselin, které jsou pro naše tělo zcela zásadní, protože si je neumí vyrobit samo. A také ukrývají spoustu vitaminů a minerálů – především vitamín E, nejdůležitější antioxidant v těle, ale také hořčík, fosfor, vápník nebo železo. 

Za studena lisované oleje se dají skvěle využít i jinde než jen „na salát“

Za studena lisované oleje se využívají hlavně ve studené kuchyni. Dva z našich čtyř olejů ale s klidným srdcem můžete použít i k tepelným úpravám. Olej z hořčice můžete použít do teploty kolem 200 stupňů, a je tak vhodný i na grilování nebo pečení masa a zeleniny. Olej z máku si poradí s teplotou kolem 160 stupňů a můžete ho používat na sladké pečení nebo na palačinky, lívance a do teplých snídaňových kaší. Konopný olej přidejte do již hotových teplých pokrmů: vmíchejte ho do uvařených těstovin, bulguru nebo kuskusu místo olivového oleje nebo másla. Připravte si z něj skvělé pesto podle našeho receptu nebo jím dochuťte hummus nebo avokádovou pastu. Ostropestrcový olej se ze všech našich olejů nejvíce hodí do salátů. Samozřejmě se využití našich olejů nemusí omezit jen na kuchyň. Hodí se k péči o pokožku, neboť neobsahují žádné konzervanty a umělá barviva či aromata.

Pro další inspiraci se můžete podívat na náš web, Instagram nebo Facebook. Pravidelně přidáváme recepty, rady a tipy, jak s našimi oleji vařit a jak je nejlépe využít. Teď před Vánoci můžete sobě nebo svým blízkým udělat radost naší krásnou dárkovou nebo degustační sadou.

Napsat komentář