ChilliMaga – Když ostré jídlo především chutná a voní

ChilliMaga

Máte v oblibě ostřejší jídla? A věděli jste, že chilli paprička tu není jen od toho, aby vám spálila chuťové pohárky? S chutnými produkty od ChilliMaga objevíte nové chutě i vůně a jednoduše se do chilli zamilujete!

Záliba v chilli papričkách změnila kamarádství v podnikání

Na začátku stál trojlístek přátel.

Filip odkojený feferonkami své babičky vždy toužil po něčem ostřejším. A tak si sehnal semínka jedné z nejdostupnějších a nejpálivějších chilli papriček, a to odrůdy Habanero Orange.

Michal rád objevuje nové vjemy. Na základě toho zjistil, že výjimečnost chilli papriček nespočívá jen
v nesnesitelném pálení, ale i v trpělivosti a radosti spojené s jejich pěstováním. Také se naučil poznávat různé chutě a vůně.

Celoživotní vášní Ivety je zahrada plná rostlin; nejraději pěstuje vše nové. A novinku pro ni samozřejmě představovaly i papričky, které nesou plody roztodivných tvarů a barev. Plody chilli papriček Ivetě dokonce zachutnaly.

Filip a Iveta navíc nejsou „jen“ kamarádi. Po 10 letech vztahu se vzali a tvoří šťastný manželský pár.
A Michal jejich trojlístek doplňuje dlouhá léta jako kamarád a nyní též jako obchodní partner.

A tak to všechno začalo

Po pár letech zkušeností s pěstováním chilli papriček a vařením omáček, jídel a dalším zpracováváním chilli si tento trojlístek řekl, že by nebylo špatné se o toto potěšení podělit i se světem. Dali hlavy dohromady a vznikla firma na výrobu a prodej vlastních delikates z chilli. ChilliMaga.

Nejprve prodávali své produkty kamarádům a kamarádům kamarádů, od čehož už byl jen krůček
k založení vlastního e-shopu. Kromě toho se ChilliMaga také prezentuje na trzích a gastro a chilli festivalech. Dodávají své produkty rovněž do několika gurmánských obchodů, obchodů se zdravou výživou atd.

Jak vznikl název ChilliMaga? „Před lety měl Filip jednu obrovskou vášeň, a tou bylo bojové umění Krav Maga, díky němuž získal přezdívku Maga. A tak vznikl název ChilliMaga.

Kvalita, vlastní výroba bez „umělotin“ a osobní přístup

Pokud jste odpůrci konzervantů a umělých barviv, v případě produktů ChilliMaga se nemusíte vůbec ničeho obávat. Firma si totiž na kvalitním a ryze přírodním složení zakládá. V jejich potravinách tak najdete pouze chuť chilli, ovoce, zeleniny a koření. A právě jejich originální kombinace dají vzniknout něčemu, co vaše chuťové buňky oblaží, a pálivost tuto blaženou chuť ještě podtrhne.

Ať už jste fanouškem opravdu hodně ostrého jídla, nebo se raději necháte jen lehce pošimrat na jazyku, určitě si v sortimentu ChilliMaga vyberete. Ve firmě totiž vědí, že chuťové pohárky každého člověka jsou jiné a každý má rád jiný stupeň pálivosti. A tak si můžete vybrat jídlo méně pálivé, ale i pořádně ostré. „Nechceme vyrábět nejpálivější omáčky, ale ty nejchutnější,“ dodává Iveta.

Pokud si nevíte rady s výběrem, v ChilliMaga vám rádi poradí. Zvláště navštívíte-li je na nějakém festivalu či trhu, avšak nemusíte se bát kontaktovat společnost ani na jejich webu, Facebooku nebo Instagramu. Na osobním a vstřícném přístupu k zákazníkům si totiž zakládají stejně jako na kvalitě produktů.

Inspirováno ve světě, vyrobeno doma

Inspiraci hledáme ve světě, abychom mohli zprostředkovat pikantní chuťové vjemy našim českým zákazníkům,“ popisuje jejich přístup Iveta. „Například recept na naši harissu je ze severní Afriky.

A nejen recepty, ale i některé suroviny dováží firma z vybraných oblastí v zahraničí, kde hledají jen osvědčené odrůdy.

Máte rádi chilli na nejrůznější způsoby? Vyberte si.

Cibulová chilli omáčka – Tato omáčka je naprostý bestseller! Češi prostě chuť cibule zbožňují! Ke steakům je to omáčka číslo jedna!

Harissa – Univerzální omáčka, kterou využijete do těstovin, mletého masa, ke grilování, nakládání mas, ale i jen tak na topinku.

Mangová chilli omáčkaOrientální pochoutka s chutí kari a manga. K její výrobě se používá pouze jedna vybraná odrůda manga. To v ChilliMaga používají čerstvé a sami ho ručně vypeckovávají a krájí. Na chuti je to rozhodně znát!

Chilli hořčice Hořčice, kterou by měl mít na stole každý! Je jemně pálivá, má příjemnou chuť a zrnitost, kterou ocení nejeden milovník uzenin, masa a tradičních omáček pod maso.

Zákazníci se shodují, že omáčky na první dobrou chutnají a až potom příjemně pálí. U každé omáčky vždy vyzdvihnou určitou chuť či vůni a hned vědí, kam ji můžou použít.

Dopřejte i vy svým chuťovým pohárkům tento zážitek a vyzkoušejte některou z vynikajících omáček.

Napsat komentář