Dandylion – šperky z čiré přírody

dandylion

Náušnice, náhrdelníky a další kousky, které působí jako malé zázraky. Ukrývají v sobě totiž opravdové květiny nebo třeba stébla trávy. Jemně ženské, velmi něžné a báječně nositelné. To jsou šperky malé značky Dandylion, za kterou stojí zlatnice Katka Loukotová.

Původně Katka studovala něco úplně jiného, až diametrálně odlišného. A tak nějak se čekala trošku jiná dráha než zrovna šperkařina. Ale vystudovaná teoložka, která několik let pracovala jako vedoucí sekretariátu v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, se shodami okolností nakonec ocitla na malé vesnici ve středních Čechách a vyrábí tu pro vás květinové poklady.

Na cestě za snem

Vášnivou lásku k přírodě měla Katka odjakživa. Když se během pracovní stáže v Britském muzeu v Londýně poprvé setkala s technikou, která umožňuje uchovat opravdové květiny, byla unesená.

Začala zjišťovat a hledat, učit se, jak na to. Postupně a po krůčcích, pokus omyl, protože výroba květinových šperků je technologicky náročná a má řadu fází. Nakonec udělala bolestné rozhodnutí a odešla z muzea i z Prahy do staré chalupy na vesnici a vydala se novou cestou. Květiny i sny potřebují prostor a čas! Aby se naučila pracovat s kovem, nastoupila znovu do školy na učňovský obor zlatník-klenotník.

Dnes, po letech učení a objevování, je z Katky vyučená zlatnice, která pro vás vyrábí malé kousky louky.

Klasicky krásné šperky s duší přírody

Specialitou Dandylionu jsou decentní, něžné, většinou drobné šperky. Klasické tvary, které díky opravdovým kvítkům uvnitř působí svěže, jemně a veskrze žensky. Šperky jsou dostupné v jemných i výrazných barvách tak, aby si mohla vybrat každá žena, ať už do kanceláře, pro sváteční příležitosti nebo třeba na hřiště s dětmi. Aby mohla zářit, ať už ji cesta zavede kamkoli.

Stálicí v nabídce jsou různé druhy peciček do uší. Kulatý tvar odkazuje k nesmrtelným evergreenům šperku jako jsou perlové náušnice. Decentní, vhodné pro každou příležitost, nesmírně slušivé. Květiny uvnitř však svou přirozenou něhou a jemnou hravostí vykračují z někdy až nudných vod klasiky. Někam, kde voní právě posečená tráva, ševelí vítr a nad hlavou jsou jen oblaka a nebe. Do luk a lesů, k nesmírnosti a půvabům přírody.

Pojďte se brouzdat loukou Dandylionu ✽

https://www.dandylion.cz/

Napsat komentář