Dejte letos dárek – čaje s vůní dálek

Čajové bedýnky

Představte si, že je víkendové ráno a vy nemusíte nikam spěchat. Co si dáte na snídani? Vafle? Míchaná vajíčka? Ovesnou kaši? Ať už se rozhodnete pro sladkou nebo slanou variantu, skvělým doplňkem k ní bude i šálek voňavého čaje. Možná už máte v zásobě pár krabiček sypaného čaje, ze kterých pravidelně odebíráte. Co kdybyste ale vyzkoušeli něco nového?

Nevíte přesně, který čaj vám chutná? Zkuste výběr Čajových bedýnek.

Za projektem Čajové Bedýnky stojí Bohunka Kosová, pro kterou se čajová kultura stala životním stylem. Jaké byly její první čajařské kroky?

Ještě než jsem propadla sypaným čajům, rozlišovala jsem maximálně černý, zelený a bylinkový. A hlavně jsem kupovala neustále ty samé. Při mé první návštěvě čajovny jsem si připadala jak Alenka v říši divů. Co je to oolong, on taky existuje bílý čaj? To bude asi něco z nějaké bílé bylinky (ha ha). To čajové meníčko mi přišlo jako science fiction. Čaje v čajovně byly ale úžasné a překvapilo mě, že každý chutná úplně jinak. Tak jsem si začala kupovat různé sypané čaje sama. Jenže často se mi stávalo, že jsem byla hodně zklamaná, protože mi chutnal zhruba každý pátý. Nebo byly 2 skoro stejné, ač se jmenovaly úplně jinak a byly z jiných zemí. Tak nějak jsem nevěděla, po čem sáhnout. Je fakt, že jsem si kupovala ze začátku hlavně ty levnější. Bála jsem se si za čaj připlatit, když jsem nevěděla, jestli mi bude chutnat.

A právě pro lidi, kteří teprve hledají své čajové oblíbence, vznikl koncept Čajových Bedýnek. Když si objednáte předplatné, přijde vám sada 5 sypaných čajů vybraných s ohledem na roční dobu. V létě Bohunka zařazuje hlavně chuťově jemnější druhy, ze kterých se dá dělat i ice tea, v zimě pak ty výraznější, kořeněné.

Cestování se surfem a čajovou miskou

Zatímco spousta čajařů jsou lidé spíše klidnější povahy, Bohunka má ráda adrenalin. I proto se k čajům dostala trochu oklikou. Původně totiž začala cestovat kvůli svému velkému koníčku – surfování. Ten ji chytl natolik, že se rozhodla dát výpověď v korporátu, kde více než 10 let pracovala, a vyrazila za vlnami do světa. Při cestování po Asii ji okouzlila místní kuchyně, a tak vznikl blog a Youtube kanál o autentickém vaření ve světě – Authentic World Food, na který pak plynule navázal projekt Čajové Bedýnky.

V roce 2019 strávila několik měsíců v Indii, kde poznávala místní čajovou kulturu a ochutnávala čaje od malých pěstitelů. Ze svých cest postupně uveřejňuje krátká videa, kde rozšiřuje lidem čajové obzory.

Dárek, který voní, hřeje a pomáhá

Nápad zasílat zájemcům pestrý a pečlivý výběr nejrůznějších čajů podle ročních období spolehlivě funguje už několik let. V čem je tohle předplatné unikátní?

V Čechách je pár čajových ‚předplatných‘, ale jsou zaměřené hlavně na fajnšmekry a tomu také odpovídá cena. Já jedu spíš cestou rozumný poměr cena x výkon. Cílem je, aby si zákazník díky Čajovým Bedýnkám rozšířil čajové obzory. A časem se třeba ‚propil‘ k tomu, že dá za 50g sáček 300,- a více korun. Takové čaje mám na e-shopu také. Ale zatím jen pár. Testuji to a možná také časem vyrazím i s nějakou ultra exclusive verzí Čajových Bedýnek,

Bohunka

Pro koho se sortiment Čajových Bedýnek hodí?

  • Předplatné Čajových Bedýnek pro jakéhokoliv milovníka čaje, který si chce rozšířit obzory.
  • Dárkové čajové balíčky s firemním logem pro firmy, které chtějí své zaměstnance nebo klienty překvapit zajímavým dárkem.
  • E-shop se sypanými čaji s širokou nabídkou čajů i nečajů pro všechny milovníky čaje, kteří chtějí doplnit domácí zásoby.

Koupí Čajové Bedýnky uděláte radost sobě či někomu blízkému, ale také podpoříte handicapované sportovce, kdy z každého prodaného sáčku čaje jde 1 Kč na Sportovní klub Jedličkova ústavu, a zaměstnance chráněné dílny Fokus v Mělníku, kteří Bohunce pomáhají s balením a rozesílám čajů.

Napsat komentář