Hledáte dárek pro sportovce? Dejte jim českou sportovní kosmetiku, testovanou profíky

metaXtren

Sport je jeden z nejoblíbenějších koníčků a snad každý má ve svém okolí nějakého nadšeného sportovce, který bez pohybu nemůže žít. Obdarovat je ale nemusí být vždycky jednoduché. Sportovní vybavení si kupují sami, protože se v tom vyznají nejlépe a na svůj sport většinou už stejně všechno mají. Univerzálním a zároveň originálním dárkem pro ně může být sportovní kosmetika. Její používání zatím přes všechny její benefity není moc rozšířené a takový dárek se určitě neztratí.

Mezi české značky, které se výrobě sportovní kosmetiky věnují, patří metaXtren. Její výrobce působí na českém i zahraničním lékárenském trhu se svými dalšími značkami už více než 15 let a věnuje se i vědeckému výzkumu.

Používání sportovní kosmetiky pomůže prevenci i regeneraci

První série přípravků sportovní kosmetiky metaXtren je zaměřena na prevenci a pomoc v případě podráždění nebo poškození kůže a při regeneraci svalů. Byla vytvořena na základě praktických poznatků a spoluprací mimo jiné s řadou lékařů a farmaceutů v souladu se všemi požadavky evropské legislativy.

Sportovní kosmetiku metaXtren si oblíbili profesionální i amatérští sportovci a její používání zařadili do své tréninkové rutiny. V sortimentu teď najdete tři produkty rozlišené barvou – modrý masážní balzám, červený ochranný krém a zelenou regenerační mast.

K čemu je určený modrý balzám metaXtren?

Modrý masážní balzám je vlajkovou lodí značky. Je určený na aplikaci v oblasti svalů, kloubů, šlach a zad po sportovním výkonu. Díky svému složení a výraznému chladivému efektu uleví přetíženému pohybovému aparátu, zvýší prokrvení tkání a napomůže regeneraci. Balzám se snadno vstřebává, je bez parfemace a nezanechává mastný ani lepivý film.

Mezi jeho důležité složky se řadí rostlinné oleje, obsahuje mátovou silici a mentol. Mentol se v kosmetice používá pro své četné pozitivní účinky, za zmínku určitě stojí jeho schopnost zmírnit svalové bolesti a prokrvit tkáně.

Červený krém metaXtren je určený k ochraně pokožky

Při sportu může pokožka trpět nadměrným třením například v oblasti třísel, podpaží a kožních záhybů a mohou vznikat opruzeniny (intertrigo) a odřeniny. Jako prevence před těmito nepříjemnostmi se hodí právě červený krém metaXtren, který zároveň pokožku chrání před nadměrnou vlhkostí a je vhodný i pro její regeneraci.

Využití pro červený krém najdou určitě cyklisté. Těm se primárně doporučuje jeho aplikace na sedací partie, které především při dlouhých trénincích trpí. Pozitivní ohlasy jsou také od běžců, motorkářů, automobilových závodníků a dalších sportovců, kteří si jím chrání třísla, podpaží a všechna další místa, kde se tře pokožka o sebe nebo o oblečení.

Mezi jeho účinné složky patří mimo jiné rostlinný olej s vysokým obsahem kvalitních látek, který pomáhá seberegeneraci kůže, podporuje proces hojení, zklidňuje, zvláčňuje a zvyšuje její odolnost. Obsahuje i zinek, který se používá jako prevence a léčba opruzenin a vytváří ochrannou bariéru odolnou proti vlhkosti.

Kdy využijete zelenou regenerační mast metaXtren?

Tato mast se hodí nejvíce na aplikaci při poškození kůže vzniklé při sportu, jakými jsou například odřeniny kůže, praskliny, popáleniny, škrábance a další podobná poranění. Při včasném použití zabraňuje vzniku infekce a nežádoucích jizev. Regenerační mast se aplikuje na postižené místo kdykoliv podle potřeby, doporučuje se použít i ochranu ve formě sterilního obvazu nebo náplasti.

I zelená mast obsahuje účinný rostlinný olej a dále mimo jiné pantenol, který se v kosmetice používá pro své protizánětlivé, antibakteriální a regenerační účinky, a který napomáhá hojení a zlepšuje celkovou hydrataci kůže.

Sportovní kosmetice metaXtren věří i profesionální sportovci

Už několik let na trénink bez metaXtrenu nevyjíždí český reprezentant v MTB maratonu Filip Adel. Po tréninku pak vždycky použije masážní balzám.

Na sportovní kosmetiku metaXtren nedám dopustit. Červený krém používám před každým tréninkem, protože kůže dostává během několika hodin v sedle zabrat. Modrý balzám je nezbytnou součástí mojí regenerace, funguje a navíc příjemně chladí. Mým nohám po zátěži vždycky uleví a já díky tomu mohu dát další den do tréninku zase 100 %.“

Kosmetiku metaXtren pro sportovce koupíte v e-shopu www.metaxtren.shop.

Napsat komentář