Jak se zapojit jako tvůrce do Darujeme České Vánoce a tím propagovat výrobky

propagovat výrobky

Jste kvalitní český tvůrce, který podniká na IČO (a je jedno, jestli živnostník, nebo firma)? Hledáte možnost, jak propagovat výrobky? Jezdili jste hlavně na trhy a letošní Vánoce 2020 jsou jiné – vše se přesouvá do onlinu, ve kterém tápete? Proto vznikla iniciativa Darujeme České Vánoce. Ukážeme vám, jak se tady můžete zapojit a zviditelnit.

11 tipů, jak propagovat výrobky na Darujeme České Vánoce

1) Inzerce na Facebooku

Ve Facebookové skupině zveřejňujeme inzertní vlákna. Soupis již existujících najdete na našem rozcestníku. Najděte si vlákno, kam spadáte a promujte vlastní výrobek. Dodržujte prosím pravidla:

  • 1 komentář ve vlákně = 1 inzerce (nelze inzerovat vícekrát v 1 vlákně).
  • Nejprve napište vaše IČO, poté 3 až 5 vět o vás/produktech.
  • Vložte právě 1 odkaz (web, Facebook), kde se mohou zájemci o vás dozvědět více a nakoupit.
  • Přiložte 1 obrázek.
  • Pokud se jedná o kategorii Kosmetika, Hračky, budete ambasádorkami vláken osloveni o dodání příslušných certifikátů a atestů.

Tato služba je pro české tvůrce zdarma, a to ve všech vláknech.

2) Inzerce na Instagramu

Podobně jako máme inzertní vlákna na Facebooku, zavedli jsme je taky na našem Instagramu. I tady ve speciálních vláknech můžete propagovat výrobky. Vlákno na feedu naleznete rychle – obrázek sněhuláka s názvem vlákna.

Prosíme dodržujte opět pravidla:

  • 1 komentář = 1 inzerce, anebo vaše doporučení na něco, co se vám líbilo.
  • 3 až 5 vět od vás/produktu.
  • Dejte odkaz na Instagram tvůrce přes @

Rovněž tato služba je pro vás zdarma, a to ve všech inzertních instagramových vláknech. Navíc hezká stories s hashtagem #darujemeceskevanoce repostujeme do našeho instastories (ne samozřejmě všechny).

Tip pro vás: Pokud chystáte příspěvek na vašem Instagramu a hodí se to, používejte hashtag #darujemeceskevanoce. Česká spořitelna se postavila za tvůrce a na své webové vánoční stránce prezentuje výběr z takto označených fotek.

propagovat výrobky

3) Umístění výrobku do Katalogu produktů

Na webu v sekci Katalog produktů máme graficky zpracované PDF letáky pro různé kategorie produktů (Hračky, Oblečení, Výrobky ze dřeva, atd.). Do každé kategorie můžete zdarma vložit svůj jeden produkt. Opět platí podmínka, že produkt vyrábíte v České republice a podnikáte podle zákona.

Registrace produktu probíhá přes formulář. Žádáme o dodržování pravidel, zejména nahrání fotky s bílým/žádným pozadím. Velice tím usnadníte práci naší grafičce. Nemusí to pak po každém upravovat a PDF letáky produktů budou o to dříve dokončeny.

Deadline pro odevzdání prvních produktů byl do pátku 6. listopadu 2020. Sledujte, kdy bude možné nahrávat opravy a nové produkty pro 2. verzi PDF letáků.

4) Umístění profilu do Katalogu tvůrců

Na webu existuje Katalog českých tvůrců, opět rozčleněn podle mnoha kategorií, aby se v něm daly profily snadno dohledávat. Na profilu se můžete prezentovat popisem vaší výroby, svými soc. sítěmi, webem, kontaktem na vás, odkazem na blogový článek, odkazem na promo video a mnoho dalšího.

Profily ručně zpracováváme, abychom zajistili kvalitu všech přihlášených. Proto po registraci přes formulář vyčkejte na další pokyny. Dojde na vás! Tato služba je kvůli náročné administrativě drobně zpoplatněná (první kategorie stojí 300 Kč/rok, každá další pak už jen 150 Kč/rok).

Nezapomeňte, že nezbytnou podmínkou pro registraci do Katalogu tvůrců je vlastnit alespoň jednoduchý prezentační web (nemusí to nutně být e-shop). Nestačí tedy prodávat přes sociální sítě nebo jiné inzertní portály. Je tomu z důvodu návaznosti dalších činností, co pro vás chystáme.

5) Promo video

Hodný pán Kopřiva nám vytvořil promo video pro iniciativu Darujeme České Vánoce:

Máte-li zájem, můžeme vás s panem Kopřivou propojit a on vám vytvoří podobné video za drobný poplatek 300 Kč. Toto video pak lze vložit do vašeho profilu v Kategorii tvůrců. Jde tam samozřejmě umístit i jiné vaše, už existují video z Youtube. Stačí nám zaslat odkaz a my ho tam přidáme.

6) Blogový článek o vaší práci

Na našem blogu v rubrice Čeští tvůrci nabízíme prostor pro vás. Tento blogový článek umíme nalinkovat na váš profil v Katalogu tvůrců. V nabídce jsou dva typy článků:

1) Mini verze: Článek si píšete sami. My jej necháme pouze zkontrolovat u korektorů, nastavíme SEO, zpropagujeme v IG stories a vytvoříme k němu PINy na našem Pinterestu. Tato verze stojí 750 Kč.

2) VIP verze: Článek napíšou naše profesionální copywriteři na základě od vás vyplněného dotazníku, a pak je kolečko stejné jako u mini verze. Navíc ale tyto články promujeme v naší velmi početné FB skupině. Odezva je velká podle majitelů VIP článků. Tato verze stojí 2 750 Kč.

Pokud máte zájem o blogový článek na našem portále, kontaktujte prosím hana.bohacova@darujemeceskevanoce.cz. Rovnou kolegyni sdělte, o kterou verzi článku máte zájem.

7) Procházet vlákno Hledám-Poptávám

Na Facebooku máme vlákno Hledám-Poptávám, kde je rozcestník na tematická vlákna. Co jsme postřehli, tak hodně nakupujících něco hledá, ale čeští tvůrci na to bohužel nereagují (a to víme, že takové věci umí a dělají z inzertních vláken).

Je to podceňovaná možnost vaší propagace. Doporučujeme toto vlákno (anebo to dílčí z nějaké kategorie) tu a tam projet. Třeba někdo hledá právě vaše zboží.

8) Umístění vašeho videa na našem Youtube kanále

Ne každý tvůrce vlastní Youtube kanál a přesto využil bodu 5) pro získání promo videa. My vám nabízíme zdarma možnost toto video nahrát na náš Youtube kanál (samozřejmě ho můžete mít i na svém). Máte tak vyšší šanci, že vás někdo objeví i na této sociální síti.

Pokud máte o tuto nabídku zájem, zašlete vaše video ve formátu mp4 (přes úschovnu, wetransfer) na e-mail darujemeceskevanoce@gmail.com s předmětem PROMO video. Přidejte krátký nadpis a popis videa.

9) Přidání originální znělky k promo videu

Máte hotové promo video, ale rádi byste se prezentovali originální hudbou (znělkou). Než sáhnete do hudbobanky, oslovte paní zpěvačku Drahoslavu Rybovou (r.drahoslava@seznam.cz), která vymyslela znělku, slova a nazpívala Hymnu Darujeme České Vánoce.

Za mírný poplatek ráda připraví vašemu projektu na míru text i melodii.

10) Odkaz na spřáteleném blogu DárkoBlog

Už v začátcích projektu jsme informovali o možnosti umístit svůj zpětný odkaz na váš web/soc.síť do článků na webu DárkoBlog. Napište přímo autorce blogu (kontakt je na jejím webu) a domluvte se, do jakého článku by vás mohla přidat. Služba je zpoplatněná 100 Kč.

11) Odkaz na spřáteleném webu Lamuse

Své produkty a odkazy na váš web (zpětný odkaz) můžete letos na Vánoce za zvýhodněnou cenu umísťovat i na spřátelený web Lamuse.

Za projekt Darujeme České Vánoce jsme vám vyjednali ceny:

  1. Umístění jednoho produktu u nich na webu v příslušné kategorii: 100 Kč vč. DPH/ks (odpadá placení administrativního poplatku 600 Kč vč. DPH).
  2. Umístění zpětného odkazu do nějakého z jejich zaindexovaného blogového článku: 100 Kč vč. DPH/1 odkaz (standardní cena je 500 Kč vč. DPH/1 odkaz).

Prosíme, kontaktujte přímo Lamuse.cz a domluvte se s autorkami tohoto projektu na dalším postupu. Nabízí i širší možnosti spolupráce.

Věříme, že z naší nabídky, jak propagovat výrobky, si vybere každý. Snažíme se zároveň být vidět v médiích, aby web i celý projekt měl velkou návštěvnost od kupujících.

Napsat komentář