Je přírodní kosmetika skutečně účinná a bezpečná?

Ego Harmony

O přírodní kosmetice koluje mnoho mýtů. Má své zastánce i odpůrce. Ale jak je to skutečně s její účinností a bezpečností? Asi podobně jako u konvenční kosmetiky. Najdete značky a produkty, které jsou účinné a bezpečné, ale narazíte i na takové, kterým by bylo lepší vyhnout se obloukem. Ale jak to poznat?

Můžeme si to ukázat na české přírodní kosmetice Ego Harmony. Ta vznikla teprve nedávno. Za jejím vznikem se neskrývá žádný pohádkový příběh ani nenabízí desítky produktů. Jen účinnou a šetrnou péči v souladu s přírodou.

Krásný obal nestačí

Obal prostě prodává zboží, to je fakt. Nejdřív brouzdáme očima po regálech v drogerii nebo si prohlížíme fotografie na internetu. Na kosmetických produktech přitom najdeme řadu důležitých údajů. Určitě nejdůležitější je složení, které se však spíše podobá nějakému cizojazyčnému zaklínadlu.

Ego Harmony proto na svůj web umístila Encyklopedii. V ní najdete, co se za záhadně znějícími názvy skutečně skrývá, jaké mají složky používané v jejich produktech vlastnosti a účinky.

Minerální olej skutečně není žádný kamarád

V kosmetice můžete běžně narazit na složky, které nemají s přírodou nic společného. Že nejsou z přírody, nemusí nutně znamenat, že jsou škodlivé. Ale do přírody prostě nepatří. Navíc můžou způsobit „neplechu“ i na naší pleti. Sulfáty ničí ochrannou bariéru pokožky, ftaláty mohou být dokonce toxické, některé druhy parabenů podporují vznik alergií, silikony přírodě příliš neškodí, ale zase ucpávají póry. Hlavně u krémů můžeme ve složení často najít Petrolatum nebo Paraffinum Liquidum. Zní to téměř vznešeně. Bohužel nejde o nic jiného než o vazelínu či minerální olej, které vznikají při destilaci ropy a v produktu mají za úkol vytvořit objem. Navíc zabraňují vstřebávání prospěšných látek z produktů do pleti.

U Ego Harmony žádnou z těchto složek nehledejte. Místo nich používají šetrné rostlinné oleje. Například chmelový, arganový a opunciový. Nepoužívají ani éterické oleje. Ty jsou ideální pro aromaterapii, nádherně voní a skutečně fungují. Ale některé z nich mohou na pokožce vyvolávat alergie.

Je ta kosmetika nějak testovaná?

Kosmetické společnosti musejí ze zákona nechat každý produkt před jeho uvedením na trh řádně otestovat u akreditované laboratoře a vyhotovit tzv. zhodnocení bezpečnosti kosmetického výrobku. Většina společností výsledky svých testů nezveřejňuje automaticky. Na vyžádání by však měly být ochotny vám atesty poskytnout. Pokud to odmítají nebo je nemají, zpozorněte.

Snažíme se být maximálně transparentní, a proto u každého produktu na webu najdete výsledky testů prováděných Národním referenčním centrem pro kosmetiku při Státním zdravotním ústavu. Každý produkt podstupuje sedm mikrobiologických a dermatologických testů. Samozřejmostí jsou také testy teplotní stability.

František Vorel

ARGAN & OPUNCIE, báječná kombinace

A co tedy najdete mezi produkty Ego Harmony? V pečující řadě ARGAN & OPUNCIE se vždy ukrývá síla arganového a opunciového oleje, kterému se pro jeho unikátní účinky říká přírodní botox. V přípravcích naleznete také aloe vera, bambucké máslo, levanduli a další čistě přírodní složky. Z českých „luhů a hájů“ používají např. chmelový olej, jablečnou šťávu nebo drcená švestková jádra fungující jako přírodní abrazivum v jemném pleťovém peelingu. Všechny tyto  složky se osvědčily v boji proti stárnutí pleti i při péči o velmi citlivou pokožku. Účinky této jedinečné kombinace ocení také ženy, které dlouhodobě trápí akné.

Výjimečné ženy si zasluhují výjimečnou péči

Věnujte svým blízkým velký dárkový set šetrné péče. Součástí krásného balíčku za zvýhodněnou cenu jsou dva vyživující krémy ARGAN & OPUNCIE. V balíčku najdete také šetrný přírodní pleťový peeling ARGAN & OPUNCIE s opunciovým, arganovým, avokádovým a chmelovým olejem. K tomu všemu vám přibalí dva praktické dárky, které péči o pleť ještě více zpříjemní.

Napsat komentář