Kar.Ma – Výrobky z washpaperu šetrné k přírodě

Kar.ma design

Co se stane, když se dvě děvčata na mateřské začnou nudit a navíc zjistí, že potřebují něco, co nemůžou sehnat? Respektive můžou, ale ne tak, aby se jim to líbilo, a navíc to následovalo jejich hodnoty? Založí firmu a věc si vyrobí!

Ano, takhle nějak by se dal popsat začátek podnikání dvou sestřenic, Karolíny a Markéty. Dvou akčních maminek, které milují ekologii a udržitelnost.

Obaly na očkovací průkazy bez kýčovitých potisků? Nemožné! Nebo...?

Úplně první, co sestřenice vyrobily, byly obaly na očkovací průkazy jejich dětí. Z dostupných se jim totiž žádné nelíbily.

Následně se obě přímo zamilovaly do materiálu washpaper, který se dá popsat jako pratelný papír s podobnými vlastnostmi, jaké má kůže, vyrobený ze zbytkového dřeva. Pomalu začaly vznikat další předměty z tohoto ekologického a příjemného materiálu. Karolína s Markétou se nakonec rozhodly změnit fakt, že se zboží z washpaperu zatím objevovalo na trhu jen zřídka, a tak vznikla Kar.Ma.

Název je hned několikrát slovní hříčkou. Jednak spojuje jména zakladatelek, jednak odkazuje na karmu jako takovou. Člověka může vyzývat, aby více myslel na naši planetu a používal ekologické materiály, jako je třeba washpaper.

Ekologie a udržitelnost jako životní styl i podnikatelský směr

Po rozhodnutí, že opravdu budeme tvořit, si z nás někteří utahovali. Jsme prý taková ta skupinka bio-eko-vegan friendly lidí. A my si postupem času řekly‚ Však jo, jsme!‘ A stalo se z toho naše moto.

Druhým naším motem je Wash your karma!

Jak už samotný výrobní materiál napovídá, dbá Kar.Ma na udržitelnost, a to nejen v podnikání, ale i v osobním životě. Karolína a Markéta mají rády zero waste a upcyklaci a celkově se zajímají o ekologii.

Kromě toho obě milují cestování, a tak se nechávají inspirovat potřebami na cestách. Produkty musí být jednoduché, praktické a skladné, s důrazem na detail a jednoduchost.

Obě zakladatelky si potrpí na minimalismus a jednoduchost, což se v jejich produktech výrazně odráží „Chápeme ale, že ne každý má stejný vkus jako my. Vyrábíme tedy i věci na objednávku a na přání.“

Nejlepší inspirací je potřeba

V přáních a potřebách zákazníků i zakladatelek samotných tkví také veškerá jejich inspirace. Holky také hodně naslouchají svým blízkým, když mluví o něčem, co by potřebovali, nebo co by se jim líbilo. „Občas nám přijde obrázek produktu s přáním, že tohle klient nutně potřebuje. To je pro nás pak výzva, která nás posouvá dál.“

Tyto produkty jsou prostě top

  • Obal na očkovací průkaz se jménem na přání – Pokud stejně jako autorky nemáte rádi infantilní potisky na předmětech určených pro děti, bude obal pro vás přesně to pravé. Protože i děti mohou mít věci vkusné.
  • Portmonka – To je prostě srdcovka. Všichni chtěli peněženku, proto holky vyrobily portmonku. Je to prostě 2v1 skvělá společnice na nákupech.
  • Rostoucí obal na knihu – Milovnicím knih jistě zaplesá srdíčko. Obal je totiž omyvatelný, díky čemuž se nezničí ani při útoku dětských rukou, písku, vody, větru nebo čehokoliv, co se v batohu maminek občas nachází. Navíc je jeho šířka nastavitelná, takže je vhodný pro různé tloušťky knih.
  • Futrálek – Tento „obal“ se skvěle hodí na cestování s dětmi. Díky němu si ušetříte hledání a následné komplikované ukládání příboru v batohu. Hodí se ale i pro zubní kartáčky.

Kdo jsou zákazníci a co o značce Kar.Ma říkají?

Zákazníky většinou zajímá cesta výroby produktu i osud planety Země, mají rádi jednoduchost, praktičnost a profesionální zpracování. Rádi se odlišují.

Nejčastěji chválí neobvyklý materiál. Nejprve nevěří, že může být tak krásný, hebký a zajímavý, a přitom tolik vydržet. Na designových trzích, kterých se Kar.Ma hojně účastnila, si zákazníci přišli nejdříve materiál jen osahat. Vždy ale odcházeli s nákupem.

Zákazníci chválí také komunikaci, rychlé dodání a krásné, jedinečné výrobky a jejich zpracování.

Karol a Markét, dvě boží ženy, co vlastníma rukama tvoří radost,“ říká stálá zákaznice. „Já už jsem na jejich věcech doslova závislá.

Zamyslete se i vy nad osudem naší planety a krásné přírody a „wash your karma“. Začněte třeba s produkty z washpaperu od Kar.Ma.

Napsat komentář