Když srdce vede ruce, vznikají krásné mozaiky i autorská keramika

autorská keramika

Plánujete rekonstrukci nebo stavíte svůj vysněný domov a hledáte, čím ho ozvláštnit? Chcete tam mít jedinečný a originální prvek, který zaujme, ale nebude to kýč? Napadlo vás, že by se vám do koupelny nebo kuchyně hodila mozaika, ale nic z konvenčních vzorů se vám nelíbí? Oživte svou zahradu klidným koutkem, kde bude moci vaše fantazie jet na plné obrátky a vy tam můžete kráčet po originálním oblázkovém chodníčku. Vaše sny jistě splní mozaiky a autorská keramika od Martiny Regnerové z Inspirium.

Proč místo učení tvořit z hlíny umění?

Jak se v dnešní době z překladatelky a lektorky angličtiny stane umělkyně tvořící autorskou keramiku a jedinečné mozaiky? Tak, jak to napsal sám život. Pod rukama Martiny Regnerové vznikají skvosty, ale nebylo tomu tak vždy.

Martina je duší podnikatelka. Podnikala již za svého pobytu v Anglii a po návratu do Čech se rozhodla, že už se do zaměstnání nevrátí. Její cesta začala masážemi, překlady a učením angličtiny.

V roce 2010 se vše změnilo. Naskytla se jí příležitost probudit k novému životu nevyužívanou keramickou dílnu. Od té doby se věnuje vlastní tvorbě, při které ráda používá staré a nepotřebné materiály a spojuje přírodní materiály s věcmi lidské tvorby. Upcykling jí je velmi blízký, na starých půdách, bazarech a vetešnictvích nachází spoustu pokladů, které zapojuje do svých výrobků. Na učení však nezanevřela, pořádá workshopy pro veřejnost a kroužky pro děti i dospělé.

Nadechněte se, inspirujte a tvořte umění

Martina už má za sebou řadu neotřelých realizací, přesto zůstává srdcařkou. Se svými klienty si buduje blízký vztah a dbá na to, aby bylo vše podle jejich představ a realizačních možností. O svých výrobcích říká: „Je pro mě důležité i vzrušující propojovat krásu, hravost a originalitu produktů s jejich praktičností a snadnou údržbou. V rámci vzdělávací činnosti velmi ráda inspiruji a povzbuzuji k tvoření ostatní, nabízím prostor k jejich svobodnému a jedinečnému tvůrčímu vyjádření.“

Její živé kurzy navštěvují děti od 3 let i dospělí. Vy můžete jeden z nich zažít na vlastní kůži doma. V rámci spolupráce s Kurzy pro radost vytvořila svůj online kurz Keramická mozaika I. a k němu i rozhovor, v němž se dozvíte, co všechno tvorba keramické mozaiky obnáší.

Mozaiky ozvláštňují specifickým způsobem interiér i exteriér

Martininu tvorbu můžete potkat v Praze 5 – Slivenci, kde se podílela na realizaci unikátního parku Granátová.  Její mozaiky zdobí i ZŠ da Vinci Dolní Břežany. Navštívit ale můžete také její velkoformátovou mozaiku na zdi kavárny Posezení u Andělky ve Velkých Popovicích, kde má  stálou expozici a kde si originální výrobky můžete také zakoupit. Příležitostně potkáte Martinu na řemeslných trzích na Kampě nebo na předvánočním jarmarku ZŠ da Vinci v Dolních Břežanech.

Většina její tvorby zůstává v soukromých rukách pro potěšení svých majitelů. Mezi nejčastěji prodávané kousky patří valoun s mozaikovým motivem. Je oblíbený pro své univerzální využití jako těžítko, zarážka dveří nebo oživení terasy. Zakoupit ho zatím můžete na facebookové stránce Inspirium, ale časem přibude na webové stránky e-shop.

Oživte svůj domov zrcadlem nebo věšákem s mozaikou

Stačí vám menší dekorace? Poslouží krásně mozaikové zrcadlo. „K tvorbě mozaikového rámu kolem zrcadla používám ráda a často starý porcelán. Zrcadlo s mozaikovým rámem je tak nejen originálně krásné a zajímavé, ale zároveň nabízí více funkcí než běžné zrcadlo.“ říká Martina. Také u věšáků zasazuje staré věšáky do nového dřevěného rámu zdobeného mozaikou a upcykluje tím poklady, které po sobě zanechali naši předci.

Největší kumšt jsou však stále velkoformátové mozaiky. Vždy zásadně ovlivní a promění náladu místa. Tvorba velké mozaiky vždy znamená „mozaikový koncert“ co do výběru motivů, materiálů i celkového zpracování. Že si originální mozaiku doma nedokážete představit? Inspirujte se ve fotogalerii webu a na instagramu Inspirium.cz

Napsat komentář