Little Bears – hračky s nápadem a duší

Little Bears

V lidském životě se objevují okamžiky, kdy cítíte, že je potřeba něco změnit, posunout se dál, začít s tím, co už dlouho v hlavě plánujete. Taková chvíle přišla pro Marii Haklovou, duši malé rodinné firmy Little Bears, o adventu roku 2015. Do jejího světa vtrhla s mateřstvím kreativita i touha poznávat svět vlastních dětí, rozvíjet jejich potenciál a aktivně se zapojit do jejich vzdělávání.

Na začátku cesty přemýšlela, co nadělit rodině a přátelům k Vánocům, a nakonec z toho byla první hra, PIŠKVORKY, které rozjely vznik celého medvědího podniku Little Bears. A protože Marie pochází z rodiny výrobců a konstruktérů hudebních nástrojů, bylo dřevo a jeho kreativní zpracování první volbou.

Logika, zručnost a představivost = základ, na kterém se dá vystavět cokoliv

Marie a Libor, manželé, kteří společně firmu založili, mají dva syny – malé medvědy. Ti své rodiče inspirují k vymýšlení her, hraček a knih, které jsou kreativní, tvořivé a hravé a zároveň u dětí podporují rozvoj logiky, zručnosti i představivosti. V Little Bears věří, že zodpovědnost za vzdělávání a rozvoj vlastních dětí leží především v rukách rodičů, proto hledají cesty, jak s tímto nelehkým úkolem rodičům pomoci. Do každého výrobku se snaží vetknout vzdělávací rozměr a rádi spolupracují s odborníky. Vše vzniká z nadšení pro dětský svět a pro podporu společného rodinného života.

Žádné plasty, jen přírodní materiály a zábava pro celou rodinu

Na čem si u „Malých medvědů“ zakládají? Vedle širokého využití hraček zejména na tom, že jsou hračky vyrobeny z přírodních materiálů – dřeva, textilních látek, papíru. Všechny jejich výrobky jsou bezpečné a odpovídají evropským normám. S každou hračkou, hrou nebo dokonce i knihou si skutečně vyhrají. Výroba je precizní a nepustili by do světa nic, co není dotaženo do posledního detailu. „Malí medvědi“ vše testují a projde jen to, co má u dětí úspěch.

Hry, hračky a knihy, které baví i vzdělávají

U Little Bears si vybere každý. Co mají ve svém portfoliu?

Zvídavé a umělecky založené duše se mohou realizovat při skládání puzzle. Medvědi nabízejí každý rok nový motiv vánočních puzzle s tématem betlému a po celý rok mají na skladě puzzle Čtyři roční období.

Malí i velcí čtenáři, kteří mají rádi příběhy a pohádky, budou s oblibou relaxovat u knihy Zachumlané pohádky malých medvědů, ve které je k nalezení mnoho krásných adventních a vánočních příběhů. Pokud děti onemocní, zabaví se s Pohádkami pro nemocné medvědy – pohádky v knize jsou doplněné o různorodé aktivity, které lze hravě zvládnout s předměty běžně dostupnými v domácnosti.

Jedním ze základních kamenů výroby Little Bears jsou také kreativní kostky CUBEEK – hravá geometrie v praxi, která, co se použití týká, roste s dětmi. Dvouleté děti kostky skládají do věží a pak je zase bourají, zatímco čtyřleté tvoří různé obrazce. A ti starší? Pro ty je tu Cubeekova mozková tělocvična, kde na děti čeká spousta úkolů a aktivit, které protáhnou jejich mozkové závity.

Sny se občas stávají skutečností, a to je příběh firmy Little Bears, která dělá s láskou radost malým i velkým. Do budoucna mají ještě mnoho nápadů, takže se s jistotou máme na co těšit. Hledáte-li kreativní způsob, jak děti zabavit a zároveň je i rozvíjet a vzdělávat, a navíc si užít společný čas, jistě stojí za to se u Little Bears zastavit.

Napsat komentář