MATY MOVES… Vítejte ve světě, kde život je hra a hra je život!

MATY MOVES

Od faktur a excelovských tabulek k vůni očouzeného dřeva...

Je to něco málo přes tři roky, kdy se Matyáš Veselý, muzikant a slackliner, rozhodl odejít z korporátu a naplno se věnovat své vášni – deskovým hrám. Již od mládí jezdil jako reprezentant republiky na mistrovství světa ve známé hře Carcassonne, které se vždy konalo v rámci největšího herního veletrhu světa, a měl se tak možnost v tomto odvětví dobře zorientovat. Když se po více než deseti letech začaly Matymu v hlavě objevovat vlastní herní nápady, pečlivě si je zapisoval do šanonu a neotálel s tvorbou prvních papírových prototypů.

S narozením syna přišla nová inspirace, a tak vzniklo malé herní nakladatelství MATY MOVES a rozhodnutí vyrábět unikátní deskové hry ze dřeva. Technologie výroby se v průběhu prvního roku složitě hledala a testovala, bylo například nutné přejít od původně zamýšleného buku k měkčí bříze. Nakonec si však Maty našel svůj osobitý způsob, jak herní nápady přetvářet v reálné výrobky ze dřeva, a nastaveného konceptu se nadále drží. Jednotlivé komponenty jsou řezány laserem, barveny, lakovány, broušeny a při kompletaci pak místo lepidla slouží kladivo.

Vybere si opravdu každý...

K dnešnímu dni je v nabídce přes 10 titulů zejména abstraktních strategických her nebo intuitivních párty her. Ačkoli hry mohou na první pohled působit složitě, opak je pravdou. Zpravidla jednoduché herní mechanismy odrážejí fungování světa tak, jak ho sám tvůrce vnímá. Zábavu si tedy určitě užijí jak hráči, tak i nehráči. 

Všechny hry jsou dostupné vždy ve dvou variantách. Pokud hledáte praktické a ekonomické řešení, pak je tu tzv. cestovní verze, kde jsou všechny herní komponenty ukryty v ručně šitém pytlíku. Pro fajnšmekry je k dostání luxusní celodřevěná krabice ve sběratelském knižním formátu. Na volnou plochu boxu si můžete nechat vygravírovat prakticky cokoliv, díky čemuž se hra může stát opravdu originálním dárkem.

První vydaná hra EQUILIBRIX Connect je oceňovaná nejen laickým publikem, ale i recenzenty, kteří se v oblasti deskových her považují za profesionály. Jde o jednoduchou, ale přesto hlubokou strategickou hru, u které se může snadno stát, že vás porazí i vaše děti. 

Srdcovka, která stála za rozhodnutím se tvorbě věnovat naplno, je hra AMATEURS. Pojednává o tom, jak složité je skloubit osobní život a fungování amatérské rockové kapely. Objevte, jak často musí taková kapela nacvičovat a koncertovat, aby si udržela fanoušky. Zároveň však musíte brát ohledy i na basákovu holku, které už opravdu dochází trpělivost.

S rodinnou hrou INFLUDANCE Classic zažijete zábavu při hopsání do kaluží a šplouchání figurek do různých směrů podle toho, kam zrovna vedou stopičky jednotlivých zvířátek. Znáte nějakou jinou hru, ve které každým svým krokem ovlivníte i pozice ostatních hráčů?

Během následujících týdnů budeme detailněji představovat nově vydané hry. Pokud vás Matyho tvorba zaujala, sledujte nedělní rubriku „Herní Advent“ na Facebooku či Instagramu.

Hry MATY MOVES jsou tvořeny jinak, pečlivě, s radostí a u nás. Staňte se součástí naší dřevěné herní rodiny a pobuďte chvíli offline s vašimi blízkými a dobrou deskovkou!

Napsat komentář