Napínavá kniha, která baví a pomáhá – Rafaelova škola

Rafaelova škola

Ohodil mě náklaďák. V lijáku jsem šla z práce unavená, bez života. Pracovní starosti jsem vždy zaháněla koníčkem psaním. Přála jsem si stát se spisovatelkou a vypadalo to, že se mi sen plní. Jenže po pěti vydaných knihách mi v tento listopadový den jedno velké nakladatelství oznámilo, že další knihu mi zadají sami. Nabídli mi omezující téma, populárně-naučnou knihu. 

Můj svět jsou příběhy, a proto jsem jim odmítla knihu napsat. Zklamaná jsem teď stála na ulici. Bláto na oblečení, kolem rachotily náklaďáky a mně se hroutily spisovatelské sny. Máte-li představu, jak je těžké sehnat nakladatele, je vám jasné, že jsem byla opět na začátku.

V nejtěžší chvíli naslouchat intuici

V sychravé tmě jsem se cítila osaměle. V rachotu aut jsem si vybavila dětství v přírodě, u potoka, na louce mezi květinami. 

Moje vzpomínky kontrastovaly se špinavou ulicí a já si v tu chvíli velmi přála, aby mě napadl příběh, který by byl poutavý pro mě a další ženské a dívčí duše. Přála jsem si vymyslet thriller a zároveň romantický příběh o harmonii, aby při čtení pomáhal v relaxaci nejen mně, ale také ostatním. Nemožné?

Múza přilétá ve vteřině

Náhle jsem před sebou viděla sirotka bez matky, jedenáctiletou Marinu, která nastupuje na přírodovědné gymnázium zvané Rafaelova škola, rok po roce studuje, pomalu dospívá, těžce přijímá cestu, kterou si před svým narozením nedobrovolně zvolila, a nakonec zachraňuje svou lásku. 

Nápad mi doslova vlil sílu do žil. S blátem na kabátě jsem nadšeně spěchala domů a zabývala se detaily příběhu. Do Vánoc 2009 vznikla osnova osmidílné série Rafaelovy školy. Jenže přišly nové problémy.

Chceme jen upíry

„Příběh je napínavý a originální. Ale! Vy nám nabízíte příběh dívky ze školy s elfy, vílami, mořskými pannami, kentaury, fauny a sirénami, jenže teď jsou populární upíři a vlkodlaci. A navíc vaše škola stojí v České republice, přitom u čtenářů vítězí zahraniční knihy a prostředí, namítali redaktoři v nakladatelstvích, kterým jsem návrh na Rafaelovu školu nabízela. 

V éře upírů jsem se neorientovala, přesto jsem se rozhodla dokázat, že Rafaelova škola může chytnout čtenáře za srdce. Prostě jsem od 1. ledna 2010 začala psát knihu na blog Rafaelova škola. Zdarma pro všechny, denně nová kapitola. Brzy se o online knize díky knihovnicím po celé ČR dozvědělo mnoho čtenářů.

Kouzlo a zázrak

Myslela jsem, že knihu píšu pro dívky na základní škole, ale čtenáři mi v komentářích psali, že se v knize ukrývá více, než si sama uvědomuji. Magie napětí a relaxace„Rafaelce“ okouzlila zároveň teenagerky, mladé ženy, maminky i babičky

Věděla jsem, že když se dám na podnikání a vydám fyzickou knihu sama, nestihnu ji rozesílat, protože chodím do zaměstnání. A tak jsem vydala Rafaelovu školu jako e-knihu, kterou jsem stíhala prodávat a propagovat. Naučila jsem se tvořit videa a vznikl trailer ke knize. Začala jsem namlouvat podcasty. A nakonec se stal zázrak. 

Nakladatelství Maitrea se nabídlo, že bude celou sérii vydávat, a ke knihám na mé přání vytvoří obálky s vílím amuletem.

Fanklub

Zatím čtenářky založily na facebooku fanklub, který mě těší. Diskutujeme zde o novinkách a zajímavostech v „Rafaelce“. Jestli byste se rádi dozvěděli o knihách více, navštivte bránu do rafaelovského světa, rozcestník se všemi dosud vydanými díly. 

A proč rafaelovský svět? Nedávno mi jedna čtenářka napsala na Messenger nádherné shrnutí: „Přála bych si, aby i náš svět byl jako ten v Rafaelově škole. Laskavý, více propojený s přírodou a ne tak zlý. Aby byl více rafaelovský.“

Napsat komentář