Nealkoholické jablečné bublinky Champi

champi

Jsme Míša a Míša (naše iniciály nám byly také inspirací při tvorbě názvu našeho obchodního jména MAMS), dvě maminky a kamarádky, které po několikaletém vývoji nedávno uvedly na trh nealkoholické jablečné bublinky Champi. Naše cesty se potkaly díky naším dětem, seznámily jsme se během těhotenství a od té doby nás pojí nejen přátelství, ale plníme i náš společný sen. Celé to začalo, když naše děti rostly a přišly první okamžiky, které bylo třeba oslavit. Nejenom narozeniny, ale také první zvládnuté dny ve školce, vytržení zubu, sportovní úspěchy. Bublinky, běžně dostupné v obchodech, byly plné chemie a cukru, nikomu vlastně ani nechutnaly a končily vylité ve dřezu. A tehdy se zrodil náš nápad a sen v jednom. Vyrobíme si vlastní bublinky, které budou naprosto přírodní.

Výroba, první nezdary a pláč

Ani jedna z nás neměla zkušenosti s potravinářstvím, každá jsme pracovala v jiném oboru. Dnes si říkáme, že to byla asi jedna z výhod, když jsme se v naprosté naivitě vrhly střemhlav do jiných vod. První pokusy probíhaly v domácích podmínkách, moštovaly jsme, lahvovaly a všelijak experimentovaly. Všechny pokusy končily tím, že se nám v lahvích náš výtvor začal kazit, kvasit, prostě chovat se jinak, než jsme chtěly. Po několika neúspěšných pokusech jsme zjistily, že musíme pořádně nastudovat potravinářské postupy, a bylo jasné, že pokud má být nápoj čistě přírodní, bez použití chemie a bez pasterizace, nebude to tak jednoduché. Během posledních pěti let jsme se radily se spoustou odborníků, udělaly desítky pokusů, občas propadaly zoufalství. Několikrát jsme to chtěly vzdát, ale naštěstí máme obě dvě po boku skvělé manžely a rodinu, kteří nás v těch špatných dnech podrželi a dodávali nám odvahu.

Proč je Champi tak skvělé?

Po 5 letech se nám podařilo Champi vyrobit, a to přesně tak, jak jsme si ho vysnily. Je stoprocentně přírodní, vyrobený z čerstvé jablečné šťávy, bez přidaného cukru, chemie a pasterizace. Nejdůležitější jsou jablka, která na výrobu čerstvé šťávy používáme, a ta nejlepší jsme našly v Sadech Starý Lískovec, kde jablka pěstují s tou nejlepší péčí a kde plody dozrávají na slunci. Když Champi otevřete, ucítíte nádhernou jablečnou vůni, jeho chuť je svěží, šťavnatá, a prostě jedinečná. Bublinky to celé krásně podtrhují.

4 krásné etikety, obsah vždy stejný

Když jsme poprvé začaly přemýšlet nad tím, jak má naše Champi vypadat, věděly jsme, že etikety musí být stejně jedinečné jako samotný obsah. Původní záměr, že Champi bude jedna láhev s jednou etiketou, brzy vzal za své, protože už během testování a vývoje produktu jsme zjistily další důležitou věc, a to, že Champi chutná také dospělým. První návrhy zahrnovaly modrou a černou etiketu, ale postupně jsme přidaly další dvě, růžovou a bílou. Obsah je stále stejně jablečný, a vy už si jen vyberete barevnou edici podle toho, zda vás čeká rodinný oběd nebo oslava narozenin.

Na zdraví!

Napsat komentář