Nikko b: Lékařka, která od pacientů utekla k výrobě designových přírodních mýdel

Nikko B

Především ženy milují voňavé dárky. Zkuste je letos potěšit designovými mýdly v krásných dárkových baleních. Nejen že koupelnu provoní nádhernou nevtíravou vůní, ale svým vzhledem ji budou i krásně zdobit.

Pomohla krize

Barbora Mikulášová vystudovala medicínu. Několik let pracovala na ARO, jako praktická lékařka, ale i v oblasti paliativní péče. Pořád jí však něco chybělo ke štěstí. To paradoxně našla v době, kdy jí nebylo zrovna do zpěvu. Z osobních důvodů si vyráběla prakticky veškerou kosmetiku sama. Když hledala postup výroby mýdel, narazila na designová mýdla. V zahraničí to byl velký hit, ale u nás objevila díru na trhu, a tak ji zaplnila.

Přálo jí štěstí začátečníka. Zjistila, že má poslední šanci získat flexibilnější atest, který umožňuje vyrábět více druhů mýdel s různými variacemi, a tak ho prostě získala. V roce 2013 se téměř bez peněz, energie a podpory bližních pustila do výroby designových mýdel.

Bára je bojovnice. Zpočátku objížděla různé trhy a prodejní akce. Lidé si mohli mýdla osahat, přivonět si k nim. Spokojení zákazníci se vraceli a přicházeli další. Pomáhala i doporučení a recenze na webu a sociálních sítích. Dnes už značku Nikko b. najdete i v desítkách kamenných obchodů a prodává se i přes scuk.cz. 

Nikko b. už také není jen Bára, ale dalších šest lidí, kteří jedou jako dobře namydlený stroj.

Mýdlové čarování

Ruční výroba mýdla je kouzelný proces plný adrenalinu. Nad hmotou totiž nikdy nemáte plnou kontrolu, chová se pokaždé jinak. Není to práce pro loudaly. Musíte pracovat rychle, než se tekutý olej změní v tvrdou nepoddajnou kostku. Zda se dílo podařilo, zjistíte však až po jeho nakrájení.

V našich mýdlech má každá surovina svou funkci. Používáme především přírodní suroviny od českých dodavatelů nebo těch z Evropské unie a v žádném z mýdel nenajdete palmový olej. Co však do některých mýdel přidáváme, je sádlo, které dodá pokožce jemnost a tvoří parádní pěnu. Hotová mýdla balíme do recyklovatelných materiálů. Vyhýbáme se používání sulfátů, parabenů i silikonů. Pečující kosmetiku vyrábíme bez parfemace, která by mohla citlivou pleť alergizovat. Mýdla však osvěžujeme kapkou kosmetických vonných olejů vyrobených v EU. Chráníme tak přírodu, protože získání jednoho mililitru esenciálního oleje je velmi ekologicky náročné.

Mýdla pro princezny, kuchaře i vegany

 V e-shopu Nikko b. si vybere každý dle svých preferencí a užití. Produkty jsou ideálním dárkem třeba pro cestovatele. Mýdla určená pro ně jsou zabalena v praktických lehkých hliníkových krabičkách.

Solné Raspberry – Ideální dárek! Ženy ho milují. Po umytí solným mýdlem máte pocit svěžesti a čistoty. Ke zjemnění pokožky obsahuje bambucké máslo a podmáslí a hodí se i pro problematickou pleť. Voní nevtíravě svěže po malinách a rebarboře.

Bay Rum & Spice – Kombinace černé a zlatého zdobení působí velmi elegantně. Jogurtové mýdlo doplňuje hedvábí a olivový olej. Dojem jedinečnosti podporuje též kořeněná uzemňující vůně, která má meditativní a uklidňující účinky. Doporučujeme je ženám, které mají rády luxusní kořeněné, spíše pánské vůně.

Hug Me – Obejme vás výraznou, ale něžnou vůní jasmínu a citrusů. Něžnost mu propůjčuje i kombinace podmáslí s hedvábím a olivovým olejem. Na první pohled zaujme efektním ornamentálním vzhledem se zlatým minerálním pigmentem.

Hardwork s pemzou – Toto solné mýdlo s podmáslím a zeleným jílem přináší 2 v 1. Ruce, nohy krásně umyje, a navíc i jemně obrousí drsnou pokožku. Hodí se pro ženy i pro muže. Potěší zahrádkáře, malíře a další řemeslníky, kteří trpí hrubou pokožkou na rukou. Po jeho pravidelném používání budou mít ruce jemné jako dětskou „prdelku“.

Designová mýdla Nikko b. pokožku nevysušují, mají příjemnou pěnu i texturu. Nerozmáčí se a dlouho vydrží. Jsou k dostání i v dárkových baleních. Pokaždé vypadají jinak, vždy vás něčím překvapí a vy budete chtít další. Ostatně jak napsala jedna zákaznice: „Netušila jsem, že se na mýdlech dá vytvořit závislost.”

Napsat komentář