Originální nová keramika z Oslavice

keramika z Oslavice

Víte, co jsou to UDU bubny? Ano, správně, je to krásně znějící hudební nástroj. Ale nejen to, tyto keramické bubny jsou navíc léčivé a svým tvarem i zvukem umějí harmonizovat prostředí. A k tomu dobře vypadají!

Keramika z Oslavice však nevyrábí jen UDU bubny, ale například také speciální závěsné lampionky, slovanská světla, duhové a sluneční stély… Zkrátka vám i na zakázku vyrobí (téměř) cokoliv od korálků až po velké zahradní prvky.

Když jdou zamilovaní nadšenci do hudby za svým snem

Manželé Hana a Jan jsou duší výtvarníci a velcí milovníci hudby, kteří si již v době svého mládí a čerstvé zamilovanosti vyráběli své hudební nástroje a zkoušeli, jak různě mohou znít. Tato záliba jim nejen vydržela, ale postupem času dokonce přerostla ve výrobu profesionálně zpracovaných keramických UDU bubnů.

Než se však naučili správný technologický postup k tomu, aby bubny dokonale duněly, stálo je to spoustu dřiny, pokusů a omylů. Dnes jsou Hana a Jan pravděpodobně jediní výrobci tohoto prastarého léčivého hudebního nástroje ve střední Evropě.

UDU bubny to však teprve začalo. Práce s hlínou jim oběma učarovala natolik, že modelují snad téměř vše.

I přes to všechno jsou dnes prakticky na začátku. V roce 2019 prodali svou dlouholetou firmu, zisk investovali do vybavení keramické dílny a odhodlali se k velkému kroku – splnit si svůj sen a žít ho. I přes to, že rok 2020 rozdal pomyslné karty trochu jinak, než si kdo přál, se Hana a Jan nevzdávají. „Pro koho je cílem hry hra samotná, pro toho prohra neexistuje,“ dodává Hanka. Jejich motto zní „Život ve své hluboké podstatě přináší pouze dary.“

Nejen výroba keramiky, ale i relaxační keramické kroužky či frekvenční léčení

Velkým přáním Hanky a Jana je pořádat relaxační keramické kroužky. V nich by lidé mohli vypnout mysl, zabořit ruce do hlíny a jen si tak tvořit. „Čím víc jsou ruce špinavé od hlíny, tím čistější je hlava.“ Jelikož pořádání kroužků není letos přáno, pojali to manželé jako příležitost k rozvoji praxe svého dlouhodobě studovaného tématu frekvenční léčby právě za pomoci UDU bubnů a dalších rezonančních nástrojů. Řízené působení zvuku efektivně vylaďuje lidské bio pole.

Láska, klid, krása a harmonie – to je poselství výrobků Keramiky z Oslavice

„Na keramice milujeme tu spolupráci se všemi živly a možnost otisknout do ní hluboké vzkazy, které jednou vykopou archeologové,“ sní Hanka. K tomu dodává, že smyslem jejich práce je vyrábět předměty a nástroje, které vylaďují časoprostor života do krásy, míru, radosti a harmonie zdraví.

Největší inspirací je jim sám život, a především právě zamilovanost a láska. Často najdou inspiraci ve svých vlastních snech. Zakládají si na originalitě.

Své produkty vyrábějí úplně pro všechny, s přáním, aby tvořily radost a vylaďovaly své okolí do krásy a míru.

Na co všechno se můžete v Keramice z Oslavice těšit?

Mezi nejoblíbenější produkty patří již zmiňované UDU bubny, které jsou vrcholem práce obou manželů.

Dalším oblíbeným výrobkem je, především teď před Vánoci, nejtrvanlivější vánoční stromeček vůbec. Je vyroben z keramiky a zdoben českými skleněnými korálky.

Velmi roztomilým doplňkem do prostoru bytu, domu, ale především zahrady jsou různé lampiony a lampionky.

Dalším velmi zamilovaným harmonizačním produktem je také duhová stéla. Ta je vyrobena pečlivým vyplétáním skleněných korálků.

Všechny zmíněné produkty mají za úkol především harmonizovat prostředí. Kromě toho ale tvoří také hezký doplněk, který v prostoru dobře vypadá. Ne nadarmo se zahrada Jana a Hanky pyšní certifikátem Ukázková přírodní zahrada.

Napsat komentář