PatoBox – přepravky, které vydrží věčně

PatoBox

Také už vás rozčiluje, jak malou životnost mají plastové přepravky, a nosit nákupy v taškách se vám nechce? Pak právě pro vás jsou jako stvořené dřevěné přepravky PatoBox! Obzvláště, pokud vám nejsou cizí pojmy jako udržitelnost, zdravé životní prostředí a local-to-local.

Přepravky PatoBox mají robustní konstrukci, jsou vyráběny z přírodních materiálů a mají vysokou nosnost. Díky voděodolným materiálům se dobře udržují. A navíc jsou přepravky takřka nezničitelné, což prokázal i zátěžový test, při němž byla přepravka přejeta osobním autem. Přepravka z testu vyšla zcela bez úhony.

Z touhy po lepším životním prostředí ke skvělému vynálezu

Když se manželům Patočkovým už po několikáté rozbila plastová přepravka v tu nejméně vhodnou dobu – naložená nákupem, který se následně rozkutálel všude možně – řekli si „Dost!“ a přestali je používat. Časem však zjistili, že je budou muset nějak nahradit, protože nosit nákupy v taškách není úplně ono. A tak začali hledat jiné způsoby. Představa byla taková, že by mělo jít o přepravku, která bude mít minimálně stejné (ideálně lepší) užitné vlastnosti jako přepravka plastová, větší nosnost a bude skladná. Hledali bohužel marně.

Již několik let se rodina snaží svým chováním přispívat k ochraně naší planety. A když se jim narodil syn, potřeba ohleduplnosti k životnímu prostředí dostala další velký důvod. Tato touha po lepším prostředí vyústila v onen nápad – výrobu dřevěných skládacích bedýnek, které budou zcela bez použití plastů. Rok 2019 se tak nesl ve znamení výkresů a plánů a v březnu následujícího roku, půl roku po narození syna, přišlo na svět jejich druhé dítě – přepravka PatoBox.

Ekologie kam se podíváš

Ochraně životního prostředí a touze pomáhat jsou Patočkovi věrní stále. Výroba bedýnek je výhradně ruční, drží se modelu local-to-local, kdy používají materiály od místních dodavatelů, a textilní materiály pro ně zpracovává chráněná dílna D.R.A.K. v Liberci.

Dřevěné skládací přepravky PatoBox jsou 100% plastic free. Výrobky jsou balené do jednoduchých kartonových krabic, je použita papírová lepicí páska s lepidlem na bázi přírodního kaučuku. Obal tak lze třídit do papírového odpadu a recyklovat.

Jediné přepravky svého druhu na světě

Patočkovi zjistili, že přepravky podobného druhu neexistují nikde jinde na světě. Neváhali tedy a nechali si je patentovat.

Každá jedna přepravka je vyráběna s náležitou péčí a láskou k řemeslu. Jelikož je výroba výhradně ruční, je každý kus originál.

Zákazníci si je oblíbili nejen jako přepravky pro přenášení nákupů, ale používají je také jako boxy pro uskladnění hraček, oblečení či potravin ve spižírně. Také nejedna kočka si bedýnku oblíbila jako svůj pelíšek. Pro inspiraci, k čemu všemu se přepravky dají využít, se můžete podívat do této galerie.

K dispozici jsou 3 základní varianty přepravek. Ty se liší nejen velikostí, ale také technologií.

  • Přepravka PatoBox STANDARD – Klasická základní verze přepravky.
  • Přepravka PatoBox DYNAMICS – Tato přepravka je stejně velká jako přepravka STANDARD, ale na rozdíl od ní se díky patentovanému automatickému systému sama otevírá.
  • Přepravka PatoBox MINI – Menší a zároveň lehčí verze standardní varianty. Je vhodná např. na menší nákup. Tato „lady verze“ však není určena výhradně ženám, muži ji mohou využít například jako designovou a ekologickou basu na 20 piv.

Kromě stálé nabídky přepravek PatoBox si také můžete sestavit vlastní přepravku podle vašich představ. Lze si nechat např. vygravírovat nápis či obrázek na přání, přiobjednat samootevírací mechanismus pro přepravky STANDARD a MINI apod. Na výběr jsou přepravky v různých barevných provedeních.

Napsat komentář