Pohádky od Áni aneb nezkusíš-li to, nic nezískáš

pohádky od Áni

Na trhu je spousta dětských knížek. Knihkupci ani nevědí, co s nimi. To nemá cenu. Nikdo si tvoji knížku nekoupí. Každý den toho vychází tolik. Ani to radši nezkoušej.“ Podobné věty jsem poslouchala tak často, až jsem jim téměř uvěřila. Měla jsem texty pohádek a spoustu snů. Musela jsem jenom sebrat odvahu k jejich uskutečnění.

Jak vznikla knížka O princeznách, dracích, lidech a podobné havěti

Malá neteř se synovcem jsou mými nejvděčnějšími posluchači. Pohádkové příběhy o dracích, princeznách, kaprech a kdo ví, o čem dalším, jim vyprávím od nejútlejšího věku. Minulý rok, po nástupu staršího z dětí do školy, mě napadlo obdarovat je o Vánocích něčím netradičním. Sepsala jsem sedm jejich nejoblíbenějších příběhů, nechala k nim namalovat obrázky teprve patnáctiletou ilustrátorkou a výsledek graficky upravit. Nevím, kdo z nás měl o Vánocích větší radost, protože vznikla moje první dětská knížka O princeznách, dracích, lidech a podobné havěti.

Více o tom, jak knížka vznikala, si můžete přečíst na mém blogu https://www.pohadkyodani.cz/jak-jsem-psala-svoji-prvni-detskou-knizku/.

O čem kniha je

Knížka se skládá celkem ze sedmi příběhů, v nichž se dobro a zlo často skrývá na místech, kde by je čtenář klasických pohádek nečekal. V každé pohádce vystupuje jiný hrdina. Jsou zde princezny, které umějí kovat železo, nebo sopky, jež ztratily srdce, a samozřejmě nemůže chybět pohádka o drakovi. Ta musí být v každé řádné dětské knížce. Příběhy jsou tak akorát dlouhé, aby uspaly malé neposedy, ne předčítače. 

Recenze, jejíž autorkou je sedmiletá Lucinka, je dostupná na adrese https://www.pohadkyodani.cz/recenze/.

Jak jsem začínala

Byl konec roku 2019, neteř se synovcem se těšili z nové knížky, ale já jsem chtěla udělat radost i ostatním dětem. Napadlo mě, že zkusím knihu vydat. Začala jsem klasicky – poptávala jsem se ve vydavatelstvích. Trvalo mi půl roku, než jsem pochopila, že tudy cesta nevede. Většina z nich mi sice odpověděla, že se jim knížka líbí, ale o vydání neměli bohužel zájem. Klesala jsem na mysli a už jsem svou snahu pomalu vzdávala, když jsem si řekla NE! Zvládnu to i bez nich! A stvořila jsem Pohádky od Áni.

A máme tu Pohádky od Áni

I když mě mé okolí od plánu vydat knihu odrazovalo, nevzdávala jsem se. Když to vyšlo jiným, proč ne mně? 

Nejdříve vznikla e-kniha O princeznách, dracích, lidech a podobné havěti. Měla úspěch, ale s dětmi je přece jen nejlepší si číst klasickou knížku, ne koukat do mobilu nebo čtečky. Byl tedy čas začít jednat. 

Založila jsem knížce hithitovou kampaň. Zbýval již pouze tisk, vše ostatní bylo připraveno. Díky všem mým přispěvatelům jsem konečně mohla dokončit svůj sen a knížku vytisknout. Je listopad roku 2020 a knihu si můžete konečně pořídit a přečíst i vy! 

Už víte, komu darujete dětskou knížku O princeznách, dracích, lidech a podobné havěti? Udělejte radost sobě i ostatním!

Nevzdávejte se svých snů! Jejich uskutečnění je pouze na vás! 

Pohádky od Áni

Napsat komentář