Pohádky pro společné čtení slaví 10 let, pojďte slavit s námi!

Pohádky pro společné čtení

V těchto předvánočních dnech slaví projekt Pohádky pro společné čtení 10 let od svého vzniku. Bohužel nemůžeme slavit spolu s dětmi na čtenářských dílnách v knihovnách, v rámci projektu Škola na zámku, ve školních třídách, ani jinde, a tak jsme se rozhodli udělat radost vánoční nabídkou. Jsou v ní pohádkové knihy, pohádkové sešity i kreativní sady, bonusy, slevy i dárečky jako překvapení.

Pohádka převede poutníka přes temný les plný přízraků a příšer...

Vzpomínáte si, jaká dobrodružství jste v pohádkách zažívali a kam vás fantazie na bílém koni unášela? Vílí kouzla vás tam spolu s vašimi dětmi opět přenesou. Zažijete kouzelné společné chvíle, objeví se před vámi prostor pro vyprávění o tom, co je v životě nejkrásnější, nejsladší a nejvoňavější. Získáte náměty k povídání a tvoření a zjistíte, že se pohádky dotýkají přímo vaší duše.

V čem je pohádková knížka Vílí kouzla jedinečná?

  • Je součástí projektu Pohádky pro společné čtení
  • Nádherné a vtipné obrázky rozvíjejí dětskou fantazii
  • Obsahuje méně známé pohádkové příběhy o vílách, zvířátkách a kouzlech v krátkých větách
  • Má exkluzivní typografickou úpravu usnadňující čtení začínajícím čtenářům
  • Vede čtenáře k porozumění textu návodnými otázkami
  • Za odměnu po přečtení čekají děti zajímavé úkoly v barevném pracovním sešitě
  • Každá pohádka je připravená zároveň i jako pohádková dílna pro společné čtení se skupinou dětí

Dospělí o společném čtení s dětmi

Kdo žije v pohádkovém světě spolu se svými dětmi, má se nač těšit! Čtivá, originální kniha měnící věty a slova v malířský štětec, který ve vaší hlavě maluje příběh, kde o napětí a souboj dobra a zla není nouze. Ilustrace, kterými je kniha doprovázena, příběhy rozvíjí a dávají prostor pro otevření dalších a dalších dveří fantazie.

Jana Podskalská, ředitelka MKS Kdyně, předsedkyně spolku pro záchranu zámku Poběžovice-Ronsberg, z. s.

Moc se mi líbí jednoduše a srozumitelně vyprávěné příběhy, které jsou zjevně mnohem složitější. Na pár větách (které jsou skutečně věty, a ne sáhodlouhá rozvětvená souvětí) je vypíchnuté to nejdůležitější. A ty věty drží pohromadě, a zároveň ti přímo nabízí spoustu bílých míst, která si můžeš sám doplnit… Jsou prostě skvělé!

Kateřina Krnáčová, bohemistka

Četli jsme si se synem ve vlaku po cestě do Poděbrad, kde jsme byli na výletě. Bavil ho obsah, byl zvědavý na obrázky i úkoly (mimochodem poznal všechny ryby, dost jsem žasla, ani nevím, že je zná…). Opět to vypadá skvěle, ilustrace jsou krásné, pohádky čtivé. Moc se mi líbí úkoly, aby děti podle obrázků odhadly, o čem příběh bude. Také jsem nadšená z otázek, kdy si objasňují význam některých slov.

Lenka Krejčová, dětská psycholožka, odborná lektorka Pohádek pro společné čtení

Líbí se mi, že jednoduché texty dokážou přečíst už i prvňáčci. Na konci školního roku četli bez potíží odstavce i celé stránky. Protože jsou texty pro malé děti srozumitelně napsané, nemají je ve většině případů problém číst s porozuměním. Děti pohádky docela prožívají, smějí se u nich, čemuž napomáhají i zdařilé a vtipné ilustrace. Mně se nejvíce líbilo, jaké zadostiučinění děti prožívaly, když bylo v pohádce zlo potrestáno.

Lenka Antonovová, učitelka ZŠ, Holešov

Kdo knížku Vílí kouzla napsal a nakreslil?

Alena Vorlíčková je archetypální vypravěčka léčivých příběhů, agresivní vítačka bláznivých nápadů, asertivní volnonožka živící se psaním. Předtím působila řadu let jako seriózní češtinářka na gymnáziu. Na mateřské dovolené začala vytvářet projekt Pohádky pro společné čtení pro začínající čtenáře, i ty, které čtení z různých důvodů bolí. S dětmi i dospělými se ráda setkává na pohádkových dílnách a seminářích ve školách nebo knihovnách, ale ještě radši v parcích, na zámcích a dalších neobvyklých místech, jako jsou třeba knižní veletrhy.

Petra Řehová se po krátké pedagogické kariéře na soukromé škole věnuje vlastní výtvarné tvorbě pod značkou U Oringle – knižní ilustrace, obrazy, firemní vizuály, kalendáře, přání, plakáty… Tvrdí, že „pokreslit a pomalovat se dá vlastně všechno“.

Chcete vědět víc? Vánoční nabídku najdete na stránce Vílí kouzla, heslo České Vánoce.

Napsat komentář