Přírodní kosmetika Puaree: Unikátní produkty se smyslnými vůněmi

Puaree

Adriana, zakladatelka přírodní kosmetiky Puaree, vystudovala mediální studia, čtyři roky pracovala v médiích, ale životní cesta ji přivedla k výrobě kosmetiky. Pojďte si přečíst její příběh a seznámit se s produkty, které pro vás sestavuje a s láskou vyrábí.

Jak to všechno začalo…

Kosmetiku jsem milovala už jako malá holka, ale v minulosti jsem se nikdy blíž nezajímala o složení. Díky své vrozené zvědavosti jsem však začala pátrat, co se vlastně pod těmi latinskými názvy ukrývá. Ze svého zjištění jsem nebyla vůbec nadšená. Jakmile jsem si přeložila složení několika produktů, které jsem denně používala, zjistila jsem, že si na sebe natírám a do svého těla každý den vpravuji 50 alergenů. A to jsem nechtěla. Zkusila jsem si vyrobit vlastní kosmetiku a její několikaměsíční používání přineslo své ovoce. To bylo impulzem k založení Puaree. Chtěla jsem, aby moje kosmetika začala pomáhat nejen mně a mým blízkým, ale i ostatním. Zároveň mě výroba kosmetiky natolik pohltila, že jsem se rozhodla opustit práci v médiích a věnovat se naplno jenom kosmetice.

Možná vás zajímá, proč právě Puaree [čtěte puri]. Jedná se o spojení dvou slov „pure“ (anglicky čistý) a „pua“ (havajské pojmenování květiny plumérie, která je symbolem Havaje a zároveň i Puaree, najdete ji v podobě ilustrace v našem logu i jako název pleťového krému).

Co vám můžu nabídnout?

Přírodní kosmetiku, kterou pro vás vyrábím ručně a s láskou. Každý produkt je výsledkem pečlivě promyšlené receptury. V tomto směru jdu trochu proti proudu. Nesnažím se sestavovat recepty, které už vymyslel někdo přede mnou, ale promýšlím své vlastní cesty tak, aby moje kosmetika dávala něco navíc, ať už aktivní látky jako například revoluční bakuchiol či stoechiol, nebo různé ovocné, bylinkové i květinové extrakty či kombinace vůní, které vás okouzlí a díky nimž se na každou aplikaci produktů budete těšit. Zároveň pracuji pouze s látkami, které neškodí vaší pleti ani organismu, mají na vzhled vaší pokožky velmi pozitivní vliv a přinášejí viditelné účinky. Navíc nejsou produkty testované na zvířatech, řada z nich je veganská a ve vratných obalech.

A teď už k samotným produktům...

V současné době nabízím 17 produktů, jejichž řadu postupně rozšiřuji. Dělím je do dvou kategorií, essential a premium. Essential je hravá, barevná a v bílých obalech. Premium se řadí k „high end“ kosmetice, ale za přijatelnější ceny. Je v barvách brandu, fialové s tmavě růžovými tóny, a v černých obalech z ultrafialového skla. Rozmazlit se můžete nejen pleťovou, ale i vlasovou nebo tělovou kosmetikou. Novinkou, kterou jsem s týmem představila na konci října, je unikátní pleťové sérum s liftingovým efektem, které obsahuje revoluční stoechiol a bakuchiol. Stoechiol je extrakt z levandule motýlí, který v rámci in vitro testů prokazatelně eliminuje vrásky již po 24 hodinách od první aplikace, aniž by jakkoliv znehybnil obličej. Výsledný efekt séra doplňují jedinečné oleje lisované za studena, například opunciový či acai, nechybí ani bakuchiol, revoluční látka, která je přírodní alternativou k retinolu.

Dalším unikátem je pleťová mlha s mala kitem, inovativním extraktem z drahokamu malachitu bohatým na stopové prvky, který je silným antioxidantem, pomáhá detoxikovat pokožku a přináší pleti ochranu. Mlha zároveň doplňuje pleťové sérum a slouží jako podkladová báze. Využít ji můžete také jako tonikum na dočištění pleti nebo jako osvěžení v průběhu celého dne.

Pro milovníky sladkých vůní jsem připravila hydratační krém na ruce s vůní malin a medu. Zapomenout jsem samozřejmě nemohla ani na nadšence do citrusů, produkty s kombinací citrusů najdete například v deodorantu. A taková třešnička na závěr, pokud jste zrovna na dietě a máte chuť na čokoládu, doporučuji sáhnout po dvoufázovém tělovém oleji, který eliminuje strie a suchou pokožku. Obsahuje totiž bio kakaové máslo, které voní po čokoládě. Produktů je samozřejmě víc, všechny je najdete na e-shopu, kde se už brzy objeví i encyklopedie všech surovin, s nimiž pracuji, se slovníčkem latinských názvů, která vám bude vodítkem během výběru produktů.

Doufám, že se vám Puaree zalíbila a že ji budete milovat stejně jako já.

Děkuji, Adri <3

Napsat komentář