Uzlíkov – ručně vyráběná vodítka a obojky, které odolají i těm největším psím tahačům

Uzlíkov

V mládí se chtěl věnovat programování, potom několik let pracoval v kalírně oceli. Vždycky ale nějakým způsobem tíhnul k ruční tvorbě. Překvapivě se nakonec našel v pletení vodítek a obojků pro velké pejsky. Adam, majitel firmy, říká: „Uzlíkov je tu pro všechny, kterým se líbí pletená vodítka, ale netroufnou si nebo nemají čas uplést si je sami.“

Od hraček pro svého pejska až k vlastní firmě

Vodítka a obojky mě napadlo vyrábět krátce po prvních pokusech s výrobou bavlněných uzlů (přetahovadel) pro psy – odtud název Uzlíkov. Na výrobě uzlů se nedalo moc kreativně vyřádit, ale vodítka a obojky mě nadchly. Začalo to sledováním videonávodů na YouTube a málem skončilo zjištěním, že pár takových obchůdků u nás už je. 

Nechtěl jsem to ale dělat stejně a jen kopírovat. Od začátku jsem si šel vlastní cestou, vymýšlel jsem originální barevné kombinace, aby měli zákazníci z čeho vybírat, a vyladil jsem know-how. Od roku 2016, kdy jsem začínal s prodejem na Facebooku, jsem vylepšil všechny své výrobky a posun je vidět na první pohled a znát je i na kvalitě. V sortimentu mám stálou nabídku, ale vůbec se nebráním individuálním přáním zákazníků a často vyrábím na zakázku.

Pořádný pes potřebuje vodítko z pořádného materiálu

Časem jsem se rozhodl zaměřit na velké a silné pejsky, jako jsou bull plemena, bernardýni, dogy a podobně. Aby byly výrobky pro takové psí obry bezpečné, je potřeba použít kvalitní materiál, na který je spolehnutí. Proto jsem si vybral paracord (padákovou šňůru) českého výrobce a taky pevné horolezecké karabiny. Vodítka dělám z většího počtu šňůrek a pevně je zaplétám a utahuji. I při častém používání tak vydrží roky.

Kdysi se mi paradoxně povedlo vymyslet vodítka stejná, jaká vyráběla konkurence, kterou jsem poznal, až když mi zavolali, že na ně mají patent. Narazil jsem i na takové obchody, které se inspirovaly u mě. Často ale na internetu vidím výrobky, u nichž poznám materiály, které se pro velké psy nehodí. Jde hlavně o paracord pořízený na AliExpressu. Má sice lákavou paletu barev, ale jeho kvalita často pokulhává, protože není tak pevný jako paracord český. Od toho já dávám raději ruce pryč. Nedoporučuji hnát se vždy za tím nejlevnějším, nemusí se to vyplatit.

Nad výrobou je zajištěn pečlivý dozor 🙂

Na celou mou výrobu dohlíží můj sedmiletý psí kámoš, staffbullík Harvey. Od štěněte má chudák spoustu zdravotních problémů, ale život si užívá, jako by žádné neměl. Ochotně mi (samozřejmě za úplatky) pomáhá tak, že moje výrobky ukazuje světu. Poctivě pózuje při focení, ale taky výrobky testuje a s hrdostí nosí. 

Každý, kdo si u mě pořídí vodítko nebo obojek, získá zaručenou pevnost díky spolehlivému materiálu, žádný šunt, pěkný design, ručně vytvořený originál. A hlavně tím podpoří malého podnikatele, který má radost z každé objednávky. 🙂 Ze všeho nejvíc bych si přál, abych časem mohl nabízet širší sortiment pro pejsky v té nejlepší kvalitě. Protože tohle je to, co mě baví. Dělat radost lidem a jejich psím parťákům!

Kde nás najdete?

Přijďte se podívat na naše stránky Uzlíkov.cz. Věřím, že tam najdete spoustu věcí pro svého pejska. Nebo můžete darovat poukaz na nákup, kterým potěšíte každého náročného pejskaře.

Napsat komentář