Zábava pro celou rodinu? Přeměňte zahradu v hřiště plné neobvyklých aktivit!

venkovní hry

Rádi trávíte čas na zahradě nejen na lehátku, ale i aktivitami s dětmi nebo kamarády? Potom určitě znáte nejoblíbenější českou venkovní hru, Ruské kuželky. Ale co takhle Člověče, nezlob se s figurkami, které mají skoro půl metru na výšku, nebo exoticky znějící hra Hookbruč? Pojďte s námi nakouknout do rodinné firmy STOA-Zahradní zábava, která tyto a mnohé další venkovní hry nabízí.

Když stavař hraje minigolf

Za vznikem firmy stojí Ondřej Vrabec, kterého k podnikání v oblasti zahradních her přivedla souhra náhod spojená s vlastní kreativitou.

„Můj táta je stavař, ale já jsem ke stavařině nikdy nepřičuchnul. Protože to nebylo nic pro mě, hledal jsem doplnění tátova stavění. Lákalo mě zkusit něco kreativnějšího. Přesné obrysy prvního projektu se ale vynořily vcelku náhodou. U jednoho z nově postavených domů jsem náhodou narazil na zelený koberec a minigolfové hole a v tu chvíli mi to došlo. Každý rodinný dům má kolem sebe aspoň malou zahradu, kde se dá relaxovat. A to nejen pasivně na lehátku, ale i aktivně, třeba právě při zahradním minigolfu. Doplněním tátovy práce se staly venkovní hry.“

Původně Ondřej dovážel minigolfové vybavení z Německa. Po roce pak na trh přišla první hra
z dílny STOA, zahradní minigolf s vyměnitelnými překážkami. Díky své variabilitě, kvalitnímu zpracování a jednoduché instalaci si brzo našla cestu i do penzionů, škol nebo domovů pro seniory. V současné době už STOA nabízí opravdu širokou paletu zahradních her, ale minigolf je stále jejich vlajkovou lodí.

Motto firmy – láska ke dřevu a dokonalé řemeslné zpracování

I když první výrobek firmy STOA je především z kovu, většina ostatních zahradních her je dřevěná. Ve firmě totiž milují dřevo a považují ho za ideální materiál pro komponenty svých her.

„Víme, že plastové kuželky budou vždycky levnější, než naše dřevěné. Jenže když je porovnáte po roce používání, zjistíte, že investice do kvality se vyplatí. Naše výrobky jsou z tvrdého bukového dřeva, barvené a lakované. Všechno je ruční práce, díky které máme perfektní kontrolu nad celým procesem. Výsledkem jsou produkty, na které jsme opravdu hrdí a u kterých ručíme za to, že vám budou dělat radost po mnoho let.“

Zahradní a venkovní hry nejsou jen kuželky, ale i Hookbruč nebo Cornhole

První hry, které ve firmě přesunuli na zahradu, byly inspirované již existujícími produkty, tak jako třeba Ruské kuželky, které jsou již celá desetiletí nejoblíbenější českou venkovní hrou.

Díky kreativitě nabízí firma i řadu vlastních her, které se hodí nejen pro rodiny, ale třeba i na grilovačku s kamarády.

 U hry s exotickým názvem Hookbruč se projevila Ondřejova záliba v golfu. Hra obsahuje sadu obručí a kolíků, které můžete libovolně rozestavět. Vaším úkolem je pak projít celou trasu a naházet obruče na kolíky na co nejmenší počet hodů.

Cornhole je původem z USA a patří v současné době mezi nejoblíbenější venkovní hry. I tady trénujete přesnost hodu, podobně jako u Hookbruč, tentokrát ale pytlíky naplněnými sušenou kukuřicí. Cílem hry je trefit se pytlíkem na sklopnou hrací desku, ideálně do jednoho z vyřezaných otvorů. Hra je určena pro 2–4 hráče.

Zahradní hry jsou perfektní způsob trávení volného času s rodinou nebo kamarády na čerstvém vzduchu. Zaujal vás Cornhole nebo Hookbruč a chtěli byste ho vyzkoušet? Nebo chcete nejdříve prozkoumat celou nabídku firmy STOA? Navštivte e-shop a vyberte si!

Napsat komentář