Absolutní změna životního stylu vedla až k nové značce přírodní kosmetiky Vitellaria

Vitellaria

Jak to bylo se založením značky Vitellaria

Adéla je maminkou dvou malých holčiček, kterým se dá připsat zásluha za vznik její značky přírodní kosmetiky Vitellaria. Narození první dcery pro ni totiž bylo impulzem ke změně životního stylu, ke které patří i to, že začala mnohem víc řešit, jaké látky aplikuje na tělo nejen svého miminka, ale i sebe. Úplně první věc, kterou si zkusila sama doma vyrobit, byl OPALOVACÍ KRÉM, což není zrovna věc, kterou se obvykle tento koníček začíná. Ale prostě byl potřeba, a protože Adéla jde do všeho po hlavě a jen tak něčeho se nebojí, pustila se do toho. Při výrobě zjistila, že jí to překvapivě velmi baví a začala přemýšlet hned i o oficiální výrobě.

Cesta k oficiální výrobě ale trvala dlouhé čtyři roky, kdy pečlivě studovala, zkoušela a testovala receptury na své rodině a kamarádkách, a když se konečně našel prostor pro provozovnu, vrhla se do toho naplno. Zřízení provozovny provázely tak trochu byrokratické komplikace, k tomu samotná certifikace je časově i finančně náročný proces a tak se značka Vitellaria zrodila až po dalších 8 měsících intenzivní práce.

Pilotní produkty

Prvním a pilotním produktem byl – jak jinak – OPALOVACÍ KRÉM. K němu přidala i Opalovací olej a Mléko po opalování. Opalovací prostředky obsahují minerální filtr oxid zinečnatý, který funguje tak, že na pokožce vytváří fyzikální bariéru, která sluneční paprsky odráží. Na rozdíl od chemických filtrů, které paprsky pohlcují a mění se na volné radikály, které naší pokožce nedělají vůbec dobře. Mléko po opalování pak obsahuje kromě panthenolu, který pokožku okamžitě zklidňuje, také mrkvový olej, který díky beta-karotenu udržuje déle krásné opálení.

Pilotní opalovací řada Vitellaria – Opalovací olej SPF 12, Mléko po opalování, Opalovací krém SPF 20.

Dnes má Vitellaria v nabídce celkem 26 produktů, od balzámů na rty, přes deodoranty a vlasovou kosmetiku až po speciální péči jako je Intimní mycí gel a Čistící gel na ruce s antibakteriální složkou.

Na jaký produkt je nejvíc pyšná?

Nedá se úplně jednoznačně určit pouze jeden produkt, ale rozhodně jedním z nejprodávanějších je Šampuk na poškozenou pokožku hlavy. Stejně jako většinu produktů ho vyrobila nejdřív pro sebe, když začala mít problémy se svědivou a suchou pokožkou hlavy. Dnes už šampuk pomáhá daleko širšímu okruhu lidí.

Šampuk na poškozenou pokožku hlavy, jehož hlavní účinná složka je ichtamol, pirocton olamin a PCA zinek.

Další úžasnou a u nás méně známou věcí jsou MASÁŽNÍ SVÍČKY. Často se setkává s tím, že lidé je vůbec neznají a myslí si, že se pouze zapalují při masáži. Jaké je jejich překvapení, když zjistí, že se mají masírovat přímo tím rozehřátým ,,voskem“. Jedná se o vyváženou kombinaci sojového vosku, bambuckého másla a mandlového oleje, která má teplotu tak akorát pro příjemnou masáž a nemusíte se bát popálení.

Masážní svíčky si můžete vybrat ve čtyřech variantách – levandule, ylang, káva & skořice a bez vůně, kterou můžete využít se svými vlastními esenciálními oleji a mít pokaždé jinou masáž.

Vitellaria se snaží brát co největší ohledy na přírodu, celá výroba probíhá co nejvíce v duchu zero-waste (minimum odpadu), produkty jsou buď ve skle nebo v plastových, ale znovu použitelných obalech, mýdla a šampuky mají na sobě pouze malou papírovou etiketu a všechny masti, deodoranty i tělové balzámy nabízí i v bezobalové verzi k odběru přímo ve své provozovně nebo v Obchůdku u Popelek v centru Plzně.

Zavítejte do voňavého světa Vitellaria i Vy na www.vitellaria.cz

Napsat komentář