Anna Janská a její oděvní herbář pro sebevědomé ženy, které se nebojí být vidět

Anna Jánská

Zamysleli jste se někdy nad názvy kolekcí oblečení nebo jiného zboží? Jsou to pro vás náhodně vybraná jména nebo abstraktní pojmy? U Anny Janské zjistíte, že tomu tak vůbec nemusí být. Všechny kousky, které navrhuje, nesou latinský název nějaké květiny. Proč zvolila tuto netradiční cestu?

Od mikroskopu k oděvnímu designu

Anna v sobě měla tvůrčí duši už od malička. Jenže pak přišlo studium na vysoké škole, spousta učení a práce v laboratoři, díky které už na nějakou tvůrčí činnost nezbývalo moc času. Začátek Anina podnikatelského příběhu tak musel počkat až na dobu, kdy odešla na mateřskou dovolenou.

Ne že by se na ní nudila, kombinace péče o miminko a doktorského studia jí zabírala poměrně dost času. Ale zároveň cítila, že se jí vrací chuť tvořit a tak vznikly první oděvní návrhy.

Díky studiu biologie jsem si uvědomila, jak je příroda nesmírně inspirující a kreativní. Jenže tento aspekt se do vědecké práce nedá moc promítnout. Druhá věc je, že výstupy z výzkumů ocení jen několik málo odborníků a já jsem začala toužit po práci, při které za mnou zůstanou věci, které mají smysl a cenu pro širší publikum. Chtěla jsem větší svobodu a možnost vytvářet vlastní uměleckou stopu.

Doktorské studium Anna dokončila, ale poté už se naplno vrhla do světa tvůrců. Pravidelně ji můžete vidět na pražském Dyzajn marketu nebo si zajít do jejího showroomu u Náměstí Míru (Uruguayská 5, Praha 2). Co vás tam čeká?

Čistá elegance pro ženy, které se nebojí být originální i v běžný pracovní den

Vyvolává ve vás spojení oblečení inspirované přírodou představu barevných potisků květů nebo boho styl? V tom případě budete překvapení. Kolekce, které Anna vytváří, totiž spíš než barvy zachycují tvary rostlin nebo náladu, kterou asociují. Třeba sukně Papaver je vzdušná a skládaná, jako květy máku, ale barvu má elegantně černou.

Pomáhám ženám nebát se překračovat hranice a sebevědomě ukázat svou osobnost. Společně najdeme střihy, které vyzdvihnou jejich přednosti, a styl, který jim je charakterově blízký. Když dám příklad - pouzdrové šaty Vaccinium jsou elegantní a jednoduché, zatímco šaty Viola hravé a variabilní, podobně jako barvy květů macešek.

Většina produktů, které Anna navrhuje, je vyrobena z přírodních materiálů, jako je bambus, bavlna, len, hedvábí, ale i vlna. Látky pečlivě vybírá od českých výrobců a společně se střihy pak předává svým osvědčeným švadlenám. Zakládá si na etickém přístupu a férovém jednání na všech úrovních spolupráce.

Oblečte se u Anny Janské od hlavy až k patě

Zaujal vás popis značky a máte chuť vyzkoušet inspiraci z přírody na vlastní kůži? Máme pro vás 4 tipy na kousky, které rozhodně stojí za to.

  • Spodní prádlo – k výrobě Annu inspirovala vlastní potřeba cítit se pohodlně. Využívá menší kousky látek, které zbývají po šití triček. Je schopná udělat podprsenku zákaznicím přímo na míru. Podprsenky jsou až do posledního komponentu ryze české výroby.
  • Pyžama – vypadají jako saténové, ale je to luxusní česká bavlna v úpravě soft. Pyžama lze doplnit také bambusovou košilkou. Kdo by nechtěl spát v měkoučkém heboučkém oblečení, co navíc i hezky vypadá? Pyžámko může být také milým dárkem.
  • Košilové šaty – klasika, která neomrzí. Do města, kanceláře, na business schůzku i do parku. Verze Chamomilla je oživená větším límcem a zajímavými manžetami, opět v luxusní bavlněné košilovině českého výrobce. Šaty můžete pořídit také ve vlněné zimní verzi.
  • Vlněné kabáty – kabát ze 100% vlny je na zimu nutnost. Zapomeňte na několik vrstev svetrů, vlna vás spolehlivě zahřeje, i když bude pět pod nulou. Vybrat si můžete nejen střih Artemis, ale také střih s šálovým límcem.

Nejlepší zážitek při výběru oblečení budete mít při návštěvě showroomu. Annu Janskou ale můžete sledovat i na jejím FB, IG profilu. A jestli to máte do Prahy daleko, podívejte se do e-shopu a vyberte si z pohodlí domova.

Napsat komentář