Houpee: houpací prkno s mnoha doplňky na celé dětství

Příběh houpacích prken

Příběh houpacích prken začíná v rodinné truhlárně na severní Moravě v lednu 2017. Tehdy vyrobil tatínek Matýskovi jako dárek k svátku první ohnutou desku. Radost z dárku byla veliká. To táta ještě vůbec netušil, že prkno se stane hitem budoucích let, součástí mnoha pokojíčků a radostných chvil tisíců dětí. Že právě díky nim opustí svou sedavou práci u počítače a bude se naplno věnovat koníčku, výrobě dřevěných hraček.

Houpat se chtěly i další děti a kamarádi a tak jsme začali hledat optimální rozměry a prohnutí, aby to vyhovovalo co nejširší skupině uživatelů a mohla ho používat celá rodina. Pokud bylo prkno ohnuté příliš, malé děti jej celé nevyužily, starší musely stát na hranách.

Dnes můžeme říct, že se nám podařilo najít optimální prohnutí, a houpací prkno Houpee vydrží na celý život.

Prkno houpee je maximálně univerzální slouží jako:

 • stoleček
 • houpačka
 • sedátko
 • skluzavka
 • most, či tunel
 • prolézačka
 • houpací deska…

Vaše děti samy najdou mnohá využití, je na nich, zda přes něj nebo pod ním budou jezdit vláčky a autíčka nebo se z něj stane s pomocí nějaké deky úkryt.

Houpání pro miminka

I tak jsme jeho použití chtěli ještě rozšířit a začali jsme nabízet pro ty úplně nejmenší děti od 0 do 6 měsíců – Hnízdečko. K němu časem přibyla ještě hrazdička pro závěsné prvky – Lalabaj. Malá miminka se rády houpou a navíc každým kopnutím nožičkama si závěsné prvky rozpohybují nebo se v něm i uhoupou samy :).

Létání ve vzduchu pro náctileté

Výzvu skýtalo pověsit prkno na větev. A skutečně, nejenže tak vznikla klasická houpačka, která nesmí žádným dětem chybět, ale s použitím dřevěných chytek mohly děti bezpečně stát a houpat se do různých směrů. Podívejte se na naše videa. Létací set, tedy lano s chytkami, navíc poskytuje variabilní systém na různé průlezky, lehce z něj poskládáte provazový žebřík nebo do něho pověsíte látkovou hooupačku Donebee a to vše bez uzlů, díky speciálnímu úvazu na chytkách.

Houpee prkna slouží i k odpočinku

V pokojíčku prkna dětem neslouží jen k cvičení či hře a pohybu, ale hojně je používají jako odpočívadlo. Nabídnutím polštářků a lehátek je tedy logickým vyústěním. Pro větší pohodlí při stání, či tlumení nárazů je možné objednat polstrování z netkané textilie, tzv. Krovky, které se na hrany prkna nalepí.

Prkno unese celou velkou rodinu

Lidé se občas ptají na nosnost a bytelnost takového prkna, vždyť je poměrně tenké a lehké. Jeho váhu jsme se snažili co možná nejvíc snížit, aby s ním bez větších problémů dokázalo i malé dítě manipulovat. Zároveň jsme ale názorně ukázali jeho nosnost, když jsme si na něj celé desetičlenná rodina stoupla a pohoupala. Toho času, to bylo necelých 350kg! 

Děti, které v dnešní době velkou část dne prosedí, potřebují kompenzační pohyb

Prkno je k tomu velmi dobrou fyzioterapeutickou pomůckou. Stabilizuje hlezno, koleno a pánev. Posiluje lýtkové svaly, kyčelní svaly a hlavně svaly mezi páteří a pánví, které pánev stabilizují, udržují rovnováhu a správné držení bederní páteře.

Dvojnásob to platí u balančních desek JUBULA, které jsme navrhli jako systém jednoduchého bludiště ve tvaru zvířátka, kterým musí děti provést kuličku. U toho, aniž si to uvědomují, zapojují stejné svaly jako u houpacích prken, navíc ještě ale posilují svalové i vazivové stabilizátory kolen.

Jubula je na českém trhu skutečně originální balanční produkt

 • zabaví jak nejmenší děti, tak i dospělé
 • děti cvičí, i když si hrají
 • nabízíme více variant bludišť s různou obtížností
 • má originální úkryt na kuličky zabudovaný v dřevěné desce

Máte doma starší děti, které milují pohyb?

Pro starší či dospělé jsme navrhli menší balanční disky JUMBA se vzorem míčů různých sportů. Obě balanční desky mají povrch s antiskluzem, bez problémů můžete cvičit i v ponožkách.

Na Jubule se dětem nejvíc líbí bludiště s kuličkami, které při cvičení různě posouvají. Já naopak oceňuji precizně opracované přírodní materiály a protiskluzové provedení balančních disků.

Všechny naše výrobky jsou:

 • navrženy ve spolupráci s dětmi a s láskou k dětem
 • z vysoce kvalitního dřeva, masivní překližky + stoprocentní bavlny
 • vyrobeny v ČR

Napsat komentář