Merino oblečení od Lambia zahřeje děti lépe, jak termoska čaje

Lambia

„Lítá jak blázen, zpotí se a pak si stěžuje, že to studí“.
„V noci se odkopává a budí se zimou.“
„Od listopadu do března se nemůžu pořádně zahřát!“

Připadají vám tyhle věty povědomé? Taky řešíte, jak sebe a děti oblékat, abyste se udrželi v teple? Inspirujte se u Andrey Miknyikové, zakladatelky e-shopu www.zkusmerino.cz.

Od nosítek k funkčnímu oblečení pro děti i dospělé

Andrea patří k ženám, které během mateřské dovolené přešly od kočárku k nošení dětí. Při něm často řešila otázku, jak vlastně děti obléknout, aby se zachoval tepelný komfort v zimě i v létě.

Myslím si, že být venku je pro děti nesmírně důležité. Malá miminka tak nejlíp spí a ti větší se zase pořádně vylítají. Samotnou mne tedy zajímalo, co jim obléci, abychom si vycházky užili. Začala jsem proto testovat oblečení z různých materiálů, na sobě i svých dětech. Jako úplně nejlepší se ukázalo oblečení z merina. Nabídka na našem trhu (obzvlášť pro malé děti) byla ale velmi omezená, což mne inspirovalo k tomu, s tím něco udělat.

Během hledání ideálního sortimentu narazila Andrea na Lucii Matysovou, která během rodičovké dovolené šila pod značkou Lambio merino oblečení pro  děti jako svůj koníček. Andree se merino od Lucky zalíbilo na první pohled a protože obě spojovala láska k merinu, domluvily se velmi rychle na spolupráci. V roce 2019 tak vznikl e-shop ZkusMerino.cz jehož cílem je větší osvěta dětského merino oblečení. Andrea s Lucií společně vymýšlejí nové produkty, ladí střihy a designy a vybírají ty nejlepší materiály. Vše pak testují na svých dětech, kterých mají dohromady sedm. Celá výroba pak probíhá v malé dílničce poblíž Lomnice nad Popelkou.

Merino – ta nejlepší vlna pro miminka, alergiky i sportovce

V čem je vlastně merino tak unikátní? Jestli máte doma nějakou ovčí kožešinu, nebo jste třeba v zoo ovečky hladili, asi víte, že jejich srst je spíš hrubší. Merino vlna se ale získává ze speciálně vyšlechtěných ovcí, které mají srst neuvěřitelně hebkou. Její vlákna jsou mnohem tenčí, ale stále dost elastická, takže látka z nich utkaná krásně sedí na těle, ale zároveň vůbec neškrábe. Je tak ideální pro jemnou kůži miminek i pro lidi trpící alergiemi nebo atopickým ekzémem. Pro Lambio vybírá Andrea ty nejkvalitnější látky. Některé se vyrábí v Česku, některé vozí z Finska, protože ji baví představovat lidem i neokoukané vzory. Vždy ale jde o superfine merino, které patří k nejjemnějším materiálům na trhu.

Takto měkké a jemné merino jsem ještě neviděla.“ recenze spokojené zákaznice, emimino.cz

Jako každá vlna, i merino dokáže dobře držet teplotu, takže vám nebude zima i při čekání na to, až vaše ratolesti prozkoumají všechny kamínky, šišky a větvičky. A jestli máte doma notorického odkopávače, který nevydrží spát pod přikrývkou, ale pak se budí kvůli zimě, v merino oblečení mu bude celou noc krásně teplo.

Merino je navíc jednička i mezi materiály na funkční oblečení. Dobře odvádí pot a hřeje, i když je vlhké. Když jdete na túru a někde se zastavíte, nebo vás čeká delší cesta s uběhaným a zpoceným dítětem, v merino oblečení vám neprochladne. Doma ho stačí vyvětrat a můžete v něm další den vyrazit znovu.

Merino oblečení od Lambia – v rytmu slow fashion a s ohledem na růst dětí

Možná si říkáte, že merino oblečení je super, ale co s tím, když během prvního roku života vystřídá dítě až 4 velikosti oblečení? Lambio má tohle vychytané, body i overaly jsou totiž rostoucí. Díky nápletům máte minimálně dvě, spíš až tři velikosti. A až z oblečků miminko vyroste, v klidu oblečení prodáte na „Merino bazaru, který Andrea založila na Facebooku právě proto, aby merino oblečení dostalo druhou i další šanci (ono toho totiž vydrží až neuvěřitelně hodně a i merino z druhé ruky udělá skvělou službu).

A které kousky Andrea doporučuje?

Merino kukla – tento kousek by neměl chybět v žádném dětském šatníku, protože přes hlavu dochází k největším únikům tepla. Kukla se navíc nedá tak jednoduše shodit, jako čepice, takže budete mít o jednu starost míň.

Dětské body – jednobarevné i vzorované, a díky nápletům a extendoru i rostoucí.

Overaly pro miminka  – ideální pro klidný spánek miminek. Nikde se nic neshrnuje, nepadá a miminko je tak celou noc v teple, i když se náhodou odkope.

Merino oblečení vám rozhodně zpříjemní život! Na e-shopu zkusmerino.cz vás čeká spousta krásných kousků pro děti i dospělé, od overalů a triček, až po ponožky a čepice. Zkuste to!

Napsat komentář