Minimalistické šperky od Paul czech design

Paul czech design

Chystáte se na velkou příležitost, máte na sobě krásné šaty, které ladí k botám, na hlavě stylový účes, ale v srdci to víří emocemi… Nemůžete se dočkat té dlouho očekávané a krásné chvíle. Chybí už jen jediné, jednoduchý a minimalistický šperk. Najednou vás poleje studený pot a nastává panika, protože na šperk jste zapomněli. V tu chvíli se ale vzbudíte z ošklivého snu a víte, že vše je v pořádku. Na stole v krabičce totiž leží dokonalý a jemný šperk od Paul czech design.

Splněný sen maminky dovedl ke zlatnickému řemeslu i Pavla

Paul czech design je česká zlatnická firma, která tvoří své autorské šperky, prstýnky i náhrdelníky v čele s Pavlem Vodvářkou. Chybělo ale málo a nemuselo tomu tak být. Pavlova maminka totiž chtěla být vždy zlatnicí, ale minulý režim chtěl, aby se vyučila prodavačkou. Navzdory osudu se jí podařilo zlatnickou školu vystudovat a pod Výrobním družstvem sbírala další zkušenosti a dovednosti. Pak přišly děti a s nimi i pokračování zlatnického a klenotnického řemesla.

Nerad kreslí, ale zlatnictví miluje

Nejvíce se do zlatnického řemesla zamiloval syn Pavel, ale až po absolvování zlatnické školy. Na ní trpěl, protože kreslení, jako povinná součást výuky, ho nikdy nebavilo. Dokonce se mu vyhýbá dodnes. Také se musel řídit vyučovanými postupy, které ho svazovaly. Školu přesto úspěšně dokončil, a pak se do zlatnického řemesla zamiloval, stejně jako jeho maminka.

Zpočátku dostal příležitost ve firmě u svého kamaráda. Věnoval se renovacím a servisu starších šperků. Jenže touha tvořit byla a je stále silnější, proto nakonec založil vlastní firmu Paul czech design, ve které navrhuje své vlastní šperky. A nejenom ty, na míru a objednávku vymýšlí šperky i pro své klienty. Ti mohou díky tomu nahlédnout pod pokličku šperkařského řemesla, protože s Pavlem konzultují budoucí vzhled šperku i v průběhu jeho tvorby.

Setkejte se se svými zlatníky osobně v Poděbradech U Zlatníka

Maminku i s Pavlem můžete osobně potkat v jejich kamenném obchodě v Poděbradech. Díky rodinné tradici si sem chodí letití klienti popovídat nejenom s Pavlovou maminkou, ale i se srdečným Pavlem. Vždy vás rádi přivítají, pomohou s výběrem nebo navrhnou řešení na míru právě pro vás. Pro první náušničky svým miminkům sem chodí maminky, babičky zase pro šperk vnučce, manželé pro šperk své ženě a dokonce i ženy, aby udělaly radost samy sobě. Za každým šperkem se tak skrývá příběh nebo slavnostní příležitost, na kterou je určen. Své i jiné šperky také stále zkracují, prodlužují, servisují a renovují.

Jednoduchost, kvalita a preciznost. To jsou šperky od Paul czech design

Právě díky tomu, že Pavel je praktik a miluje proces výroby, kdy z neforemné hmoty vzniká neodolatelný šperk, jsou jeho šperky tak originální. Našel se v jemném a minimalistickém stylu šperků. Baví ho hledat nové postupy a zjednodušovat ty původní. Vznikla tak originální kolekce šperků s pravými perlami. U nich musel Pavel přijít na to, jak je provrtat, aby se neodlamovaly a nepraskaly. Z této kolekce je na místě vyzdvihnout PRSTEN DVĚ PERLY. Jde o přírodní sladkovodní perly tvaru buton, nejsou tak vysoké, z nichž jedna je barvená a druhá sněhově bílá. Osazené jsou do zlatého prstenu ze 14karátového zlata.

Jemné šperky, které padnou každé, zakoupíte také online

Pokud je na vás prsten s perlou moc extravagantní, jistě si zamilujete jemný NÁHRDELNÍK S PERLOU z bílého zlata. Svou jednoduchostí a luxusem podtrhne přírodní sladkovodní perla Akoy každý slavnostní okamžik a z běžných dní udělá nevšední. Prohlédnout si další kousky těchto minimalistických přesto módních šperků můžete v e-shopu na Fleru U Zlatníka nebo na Facebooku.

Nechte si zasadit do šperku vlastní drahokam

Paul czech design nepracuje jen s drahými kovy a perlami, ale také s drahými kameny. Pokud jste si vybrali nejdřív drahý kamínek, společně s Pavlem jistě vymyslíte šperk, do kterého se bude kámen hodit. Stejně jako si jedna zákaznice přála vytvořit jedinečný a LUXUSNÍ BRILIANTOVÝ PRSTEN. Mezi minimalistickými zase objevíte třpytivý NÁHRDELNÍK KVÍTEK. Žluté 14karátové zlato posázené zirkonky se na slunci překrásně leskne. Tento jemný a přesto výrazný šperk potěší vaši drahou polovičku jako dárek k výročí svatby nebo významným narozeninám.

Vše pro vás s vášní a radostí vyrábí Pavel v rámci své značky Paul czech design. Za pomoci své maminky a sestry Lucie pokračuje rodinná zlatnická tradice dál.

Napsat komentář