S Čarodějem Modromírem mohou děti nejen čarovat, ale i pomáhat

Čaroděj Modromír

Také máte rádi, když si vaše děti hrají aktivně? Když prožívají radost? Pokud jste navíc hravé duše i vy a rádi se do her s dětmi zapojíte, je Čaroděj Modromír přesně pro vás!

„Tati, já bych chtěla kouzlit“

Tak přesně tahle věta to všechno začala. Když si Martin vyslechl toto přání své čtyřleté dcery Adélky, začal přemýšlet, jak jí ho splnit. Netrvalo dlouho a Adélka mohla s kouzlením začít.

Martinovi se totiž podařilo zkombinovat každodenní svět s tím pohádkovým. A tak, když se další ráno Adélka probudila, uviděla na zdi plakátek s kouzelníkem a prvním úkolem. Aby mohla být dobrý čarodějův učeň, měla sehnat pár přísad a vykouzlit kočku. Přísady musela jít se svým tatínkem hledat do lesa, což si samozřejmě oba náramně užili. Večer dali přísady do misky pod kouzelníka. Když Adélka usnula, Martin na obrázek přilepil kočku a přidal další úkol, tentokrát měla Adélka vykouzlit žábu. Díky dětské fantazii vše krásně fungovalo.

Malá čarodějka byla tak nadšená, že hra musela i nadále pokračovat. Na zdi se tak začaly objevovat další a další pohádkové bytosti, které potřebovaly pomoc. Najednou čarování dostalo i smysl. Adélka nebyla jen kouzelnicí. Ale opravdu pomáhala. Byla hrdinkou.

Později Martin poslal hru několika kamarádům s malými dětmi. Ti byli tak nadšeni, že chtěli pokračování. Martin se rozhodl hru vydat. Přetvořil ji na sadu karet, které vypráví pohádkový příběh a zapojují do něj i dítě. Důležité bylo, aby hra nebyla pro rodiče příliš časově a organizačně náročná. Tak vznikla herní sada Čaroděj Modromír a Čarodějnická škola řádu Bílé kočky.

Proč je čarodějova kočka bílá?

Řád Bílé kočky je v tomto příběhu sdružení čarodějů a čarodějek, kteří čarují a pomáhají ostatním. Je to idea, která protkává všechny produkty s Čarodějem Modromírem. Děti tak mohou zažít, jaké to je nejen čarovat, ale i pomáhat. Stát se členy tohoto prastarého řádu. Najednou jsou ony tou velkou oporou a hrdinou pro ostatní, pro pohádkové bytosti.

Hra Čaroděj Modromír je postavena na hodnotách

Základní hodnoty Čaroděje Modromíra jsou krásné a skvělé pro každou rodinu.

  • Dětská radost z čarování, zázraků, pohádek, pocit důležitosti a vlastní potřebnosti,
  • rodina, která se stmelí díky společné aktivitě rodičů s dětmi,
  • příroda, do níž se děti se svými rodiči vydávají a sbírají potřebné ingredience,
  • pozitivní pohádka, kterých je v poslední době hodně málo,
  • smysluplné pomáhání, které pozitivně buduje nejen dětský charakter.

Hra je tedy určena rodičům a dětem ve věku od 3 do 8 let. Není to jen dárek, který dítě rozbalí, pohraje si a ztratí zájem. Tato sada zabaví děti minimálně na 3 týdny a je to velké dobrodružství. Děti hru berou hodně zodpovědně. Je ale třeba, aby se zapojili i rodiče, kteří tajně vyměňují karty a sbírají s dětmi přísady ke kouzlům. Děti jsou pak do příběhu vtaženy opravdu hodně a mají radost jednak z pohádkového příběhu, jednak z čarování, které můžou sdílet s rodiči. Úsilí rodičů se zde mnohonásobně vyplatí.

Co vše u Čaroděje Modromíra najdete?

  • Sada na čarování Čaroděj Modromír a Čarodějnická škola řádu Bílé kočky – Jde o základní sadu příběhových karet a samolepek, které naučí děti čarovat a hlavně pomáhat. Vypráví děj jako pohádková knížka a propojí ho s procházkou v přírodě. Společně s dětmi budete hledat kouzelné přísady, mezi něž patří samolepky, ale také například šišky, větvičky, kamínky atd. Večer budete čarovat a každé ráno zažívat nový zázrak. Díky obrovské dětské fantazii to výborně funguje. Vrátíte dívce ztraceného pejska, babičce vykouzlíte kočky, opravíte zvířátkům farmu, namícháte elixír lásky a mnoho dalšího. A pokud vám to nestačí, můžete si přiobjednat Rozšíření základní sady o 11 dní.
  • Audiokniha Vnučka čaroděje Modromíra – Poprvé v říši pohádek – Audiokniha, v níž se malá Eliška učí od čaroděje Modromíra čarovat a pomáhat. Zažívá spoustu legračních dobrodružství společně se svým novým kamarádem vlkem, který se k ní připojí místo toho, aby snědl Karkulku. Kniha může doplnit herní sadu (děti se učí čarovat stejně jako Eliška), ale může být i samostatně.

Protože hra existuje teprve krátce, většina dětí se s ní setká až pod vánočním stromečkem. Jde však spíše o darování zážitku – aby hra neztratila kouzlo, je třeba ji rozbalit bez dětí. Pod stromečkem děti mohou objevit úvodní dopis čaroděje Modromíra, který je vtáhne do děje a zajistí jim zábavu na několik dní.

Rodiče dětí, které hru už vyzkoušet stihly, jsou nadšeni a velmi si ji chválí. Je to totiž skvělá investice do času stráveného společně s dětmi.

Napsat komentář