Smolenka: Ať vám smůla přinese štěstí

Smolenka

V žádné pohádce nemůže chybět smůla a štěstí. Někdy se přikloní na jednu stranu a někdy na druhou. Ale slyšeli jste už o tom, že by smůla nosila štěstí? Pak vám povím pohádku o Smolence… Tedy vlastně pravdivý příběh o tom, jak se Bára Klecandová vrátila k dovednostem svých předků a s vděčností pokračuje v jejich tradici. Povím vám, jak smůla přinesla štěstí celé její rodině, a oni ho zase posílají dál.

Smolenka má sílu stromů ukrytou ve smůle

V rodině Klecandových mají recept na to, jak ze smůly vytvořit štěstí už po celé generace. Jejich tajemství se totiž ukrývá v podobě smolné masti vyráběné ze smrkové pryskyřice, tedy smůly. Recept na tuto mast mají v rodině už od 19. století. A stejným způsobem vyrábí rodina Klecandových svou smolnou mast dodnes.

Jak se z Voštovky stala Smolenka

Právě od dědy Aloise Vošty se Bářina tchýně Květa jako malá naučila vařit smolnou mast. Pro Voštovu mast si tenkrát chodili všichni z blízkého i dalekého okolí, aby jim pomohla především od kožních problémů nebo zánětlivých ran.

O pár desítek let později se do chaloupky, kde dříve vařil děda Alois svou mast, nastěhovala Bára se svým manželem. Bára pracovala jako účetní na skvělém místě, ale přišlo mateřství a Bára už se do své původní práce vracet nechtěla. Tady přišlo na řadu oživení skoro zapomenuté rodinné tradice. Zrodil se nápad, začít prodávat léty osvědčenou smolnou mast i ostatním.

Smolenka se stala rodinným pokladem, který spojuje generace

Květa s Bárou se rozhodly, že postaví rodinné podnikání na vynikajících a ověřených účincích smůly. Začaly vařit mast a 2 roky jim trvalo, než prošla certifikací. Pak se jim otevřel nový svět. Jejich prací, se staly procházky po lese a sběr smůly, kterou stromy roní, a opatrně ji odebírají. Pak z ní vaří hojivé zázraky a dávkují je do malých kelímků. Představte si, jak vám takový malý kelímek zavoní smrkovou vůní lesa pokaždé, když ho otevřete.

Proč je smůla takový zázrak?

Smůla je sama o sobě skvělým konzervantem, takže ve výrobcích od Smolenky nenaleznete žádnou chemii ani konzervanty. Vše je čistě přírodní s jednoduchým složením. Účinky smůly jsou opravdu zázračné. Je protizánětlivá, hojivá, má antibakteriální a antimykotický účinek. Působí rychle a efektivně. Namazat si ji můžete v podobě smolné masti nebo krému. Ale v průběhu času se Smolenka rozrostla i o další skvělé produkty.

Přírodní a jednoduché řešení na spoustu potíží

Smolná mast se osvědčila společně se smolným krémem na spoustu kožních potíží. Smolná mast je ze všech produktů nejsilnější, protože obsahuje nejvíce pryskyřice. Její využití je široké, je to taková malá domácí lékárnička v malém kelímku. Pomáhá na akné, dlouhodobé bolesti svalů a kloubů, popáleniny, opary, dlouhotrvající rýmu, záděry, odřeniny i záněty způsobené zarůstáním nehtu. Díky svému složení, které obsahuje pouze smůlu, máslo a včelí vosk ji můžete použít například i na záněty dásní.

Smolný krém je více pečující, protože obsahuje bambucké  máslo, smůlu, mandlový olej a včelí vosk. Smolenčiny zákazníci si ho nemohou vynachválit na atopický ekzém nebo lupénku. A to i maminky malých dětí s atopickým ekzémem, stačí děti namazat 2x denně a ekzém krásně mizí. Při pravidelném používání se zahojí i popraskané paty a suchá pokožka bude krásně vláčná.

Zarůstání a problémům s nehty dejte sbohem

Hodně specifickým produktem je Kúra na nehty. Díky svým antimykotickým a antibakteriálním účinkům budou vaše nehty zase krásné a zdravé. Ale pomáhá i s nerovnostmi a zarůstáním. Podporuje nehty náchylné k lámání, třepení, okolí nehtu vyživuje a zjemňuje nehtovou kůžičku. Vaše nohy navíc budou krásně vonět po smůle.

Voňavá koupel, které neodoláte

Koupete se rádi? Pak relaxujte ve vaně s vůní lesa. Poskytne vám ji Šumivá koupel s pryskyřicí, himalájskou solí a mandlovým olejem. Nebo máte raději sprchu? Mýt se Smolným mýdlem můžete každý den. Vaši pokožku jemně čistí a navíc působí antibakteriálně. Díky tomu, že je vyrobeno metodou za studena, zůstávají v něm všechny přírodní pečující látky, které vaši pokožku krásně vyživí.

Smolenku můžete navštívit osobně v jižních Čechách, nebo si její produkty zakoupit v řadě kamenných prodejen. Možná jste je už potkali a osobně jejich voňavé zázraky vyzkoušeli na jednom z trhů. Jestli to máte daleko, navštivte jejich e-shop, kde najdete všechny výrobky krásně popsané. Nebo je můžete objednat přes síť Scuk. Jejich nezapomenutelnou vůni si pak můžete užívat kdykoliv doma.

Napsat komentář