Urbix: Kvalitní dřevěná stavebnice rozvíjí dětskou kreativitu

Hledali jsme kvalitní českou stavebnici, a protože jsme nenašli, rozhodli jsme se ji vyrobit sami.

Jak se zrodil Urbix

U zrodu dřevěné stavebnice Urbix stály naše děti. S nápadem přišli kluci, kterým chyběly velké hrady pro jejich rytíře. Hledali jsme kvalitní českou stavebnici, ze které by mohli postavit města a hrady dle své libosti a znovu je přestavět. Protože jsme ji nenašli, rozhodli jsme se ji vyrobit sami.

A tak jsme se spolu pustili do kreslení a plánování. Když byly první dílky ve velké krabici nachystané na přebrus v chodbě, záhadným způsobem se některé vytratily a další den se našly v pokojíčku. Holčičky si z nich postavily krásné a útulné domečky pro panenky. Od té doby už vyrostlo v pokojících obrovské město, které se stále přestavuje a inovuje.

Veškerá práce kolem stavebnice, od návrhů, přes vyřezávání a broušení, testování i balení, probíhá na severní Moravě na okraji Šumperka v dílně našeho statku. Odtud expedujeme balíčky přímo k Vám do celé republiky i dalších zemí.

Urbix oceňují maminky, tatínci, vychovatelé i děti

Máte doma děti ve věku od 3 do 15 let? Rádi staví a hrají si s figurkami? Tato stavebnice je pak navržena pro Vás. Na stavebnici Urbix oceňují maminky nejvíce přírodní materiál, jednoduchý design a skladnost. Tatínci zase variabilitu jednotlivých dílků a pevnost spojů. Stavebnice splňuje vysoké nároky školek a dětských center na hračku, která baví i rozvíjí. 

Jako učitelka dbám na to, aby stavebnice, kterou kupuji, nejen rozvíjela, ale také byla dostatečně bytelná a vydržela nápor skupiny školkových dětí. S klidným srdcem mohu říct, že stavebnice Urbix splňuje všechny mé požadavky na kvalitní hračku.

Dílky o tloušťce 8mm z masivní bukové překližky jsou dostatečně bytelné.

Urbix získal ocenění Správná hračka roku 2020 a věříme, že se brzy stane i nejkrásnějším dárkem od Českého Ježíška.

V limitce je od listopadu i Urbix Betlém s figurkami.

Na rozdíl od jiných stavebnic nabízíme

  • díly, ze kterých se staví snadno a rychle, takže dřevěné město lze za pár minut postavit, ale i uklidit
  • snadný a rychlý způsob stavění bez potřeby lepidel či hřebíků
  • i tříleté dítě zvládne sestavit z Urbixu domeček, o několik let později už malý architekt buduje město
  • kompaktibilní sety, které lze vzájemně kombinovat a napojit na většinu hraček z dětského pokoje

Domečky jsou uzpůsobené tak, že do nich pasují panáčci z Lega dupla, stavebnice playmobil, zvířátka Schleich i dřevěná vláčkodráha.

Postupným rozšiřováním o další sety děti vytvoří úžasný svět propojující pohádky rytíře a princezny, zvířátka i vláčky. Neomezujeme dětskou fantazii, dáváme jim most do světa pohádek, který nemá hranice. Velké množství variabilních dílků navíc poskytuje dětem nekonečné množství variant sestavení a neomezený rozvoj.

Stavebnice Urbix je:

  • z vysoce kvalitní bukové překližky
  • vyrobena v ČR
  • navržena ve spolupráci s dětmi a s láskou k dětem

…postav si své město vstup do světa Urbix

Byly to děti, které nás inspirovaly a motivovaly. A protože jich v této době vychováváme osm, víme, že celý potenciál jen tak nevyčerpáme a tím pádem i pro Vaše děti do budoucna budeme mít co nabídnout

Napsat komentář