BeMine: “Vyrábíme v Česku, nejvíc zákazníků však máme v USA”

BeMine

Partneři společně založili značku BeMine v roce 2018, neboť jim jako zákazníkovi na trhu chybělo kvalitní spodní prádlo, které něco vydrží, není vyrobené na druhém konci světa a je nevšední. Zároveň ale věří, že největší radost je ta sdílená, a proto produkty vyrábí párově, takže se můžete se svou láskou sladit.

V rozhovoru se mimo jiné dozvíte:

  • jak vznikají párové kousky spodního prádla
  • z jaké země u nich nejčastěji zákazníci nakupují
  • co nejvíce frčelo v loňském lockdownu

Čím to celé začalo? Jaký byl váš první výrobek?

Od začátku jsme se zaměřili na veselé designy, které vykouzlí úsměv na tváři. Prvně to byly různé typy spodního prádla, později jsme náš sortiment rozšířili o párová trička nebo párové plavky.

Vloni jsme k dámskému spodnímu prádlu přidali i braletku, která má velký úspěch. Většinou se po první zakoupené braletce zákaznice vrací pro další, protože obzvlášť v těch lockdownech ženy opravdu docení její pohodlnost, já už jinou nenosím… 

Proč vyrábíte v České republice, ačkoliv dle názvu se zaměřujete především na zahraničí? 

Lokální výroba nám pomáhá dosáhnout kýžené výsledné podoby našeho produktu a výrobní proces tak máme více pod kontrolou. Spolupracujeme s několika švadlenkami z Moravy i Čech. Jen tak mohou vzniknout naše vymazlené střihy!   

BeMine

Souvisí to také s udržitelností?

Přesně tak. Nejtěžší bylo najít dodavatele, kteří budou splňovat naše požadavky na kvalitu. To se nám podařilo, a tak můžeme vyrábět produkty bezpečné pro nás i naši planetu. Používáme totiž OEKO-TEX certifikované látky, nejraději máme bavlnu, jenž dominuje našemu spodnímu prádlu a tričkám.

Plavky jsou dokonce z recyklovaných pet lahví, což je super materiál, protože neskončí na skládce, ale přeměníme jej na výrobek a ten ještě někomu udělá radost. 

Jaké kousky jsou nejoblíbenější?

Zákazníci pořád nejvíce milují naše párové spodní prádlo, to pořád vede. V tomto roce se nám podařila i nová kolekce plavek, která v létě spodní prádlo převálcovala.

Odkud pochází naopak vaši zákazníci? Jsou to hlavně Češi?

Většina našeho párového oblečení končí paradoxně v zahraničí. Když jsme plánovali náš business, očekávali jsme, že cílovým trhem bude zejména ten domácí. No, ale kdo zná podnikání, tak ví, že všechno jde často jinak, než plánoval. 😀

Nejvíce našich produktů posíláme do USA, Kanady, ale třeba i Austrálie. Sami přesně nevíme, proč tomu tak je, ale určitě má vliv skutečnost, že v zahraničí jsou na párové oblečení a veselé designy více zvyklí.

BeMine

A co lidé z Evropy?

Naše kousky si už objednali lidé asi ze 40 zemí a patří k nim samozřejmě i v Evropané, zejména ti ze západní Evropy.

Zásilky jsme však posílali i do míst, pro český podnik nevšedních, jako jsou Jižní Korea, Mexiko, Bahrajn, Singapur nebo Havaj.

Ta představa, že naše oblečení nosí lidé z celé planety, nás strašně baví.

A pokaždé, když přidáme nový stát na naši mapu světa, máme velkou radost. 

Vraťme se zpět do ČR. Jak vznikají vaše kousky?

První nápad je vždy v designu. Nejdřív spolu přemýšlíme nad motivem, který bychom sami chtěli nosit. Potom já (manželka) nakreslím nějakou první ideu, kterou mi vždy manžel zkritizuje a takhle se ten proces opakuje, dokud nejsme oba spokojení 😀 Je to super, protože takhle ze mě dokáže dostat ty nejlepší designy.

A kdo většinou nakonec rozhoduje? 

Asi se střídáme, ale v rozhodování nám pomáhají také naši zákazníci pomocí hlasování na Instagramu. Kolikrát máme těch designů vytvořených více a nemůžeme se rozhodnout, který zvolit. Pak dáváme našim zákazníkům možnost podílet se na tvorbě hlasováním o nejlepší design.

Takhle nám pomohli i minulé jaro v rozhodnutí ohledně naší nové kolekce plavek, o jejich barvách a střizích, které by nejvíce ocenili. A myslím, že ani my, ani oni nemusí výsledku litovat 🙂

BeMine

Napsat komentář