Nemáte na angličtinu buňky? Tak se jí neučte, ale zamilujte se do ní

angličtina Broňa

„Já to prostě neslyším. Už jsme na to moc stará. Nemám čas. Kurzy jsou drahé. Pes mi snědl učebnici.“ Výmluv, proč nezačít nebo se neposouvat v angličtině, najdete stovky. Broňa, nadšený učitel angličtiny z Brna, je pravděpodobně všechny slyšel a má na ně odpověď: Tak se anglicky neučte. Raději se do angličtiny zamilujte.

Dyslektik, dysgrafik, trouba na jazyky, včetně toho mateřského. A přece se ze studenta s nálepkou hlupáka stal učitel, který svým zápalem strhává stovky lidí k osvojení si angličtiny.

angličtina Broňa
Broňa Sobotka je nadšený učitel angličtiny z Brna, který pomáhá lidem zamilovat se do angličtiny. A jak okamžitě zjistíte, je skutečně nadšený.

Kvůli svým problémům a odsuzování okolím si vyzkoušel, co při učení se (nejen) angličtiny nefunguje. Neslibuje zázraky na počkání, ale stejně některými svými prohlášeními zvedá obočí svých studentů. Podle Broni

 • s četbou v angličtině můžete začít, i když znáte jen 200 slovíček,
 • není jeden správný styl učení se
 • a angličtinou se můžete zdarma obklopit stejně, jak kdybyste žili v anglicky mluvící zemi.

Staví do nového světla i časté přesvědčení, že ideální je začít anglicky mluvit, až když mluvit umíte dobře a neděláte chyby. Je to podle něj stejné, jak kdyby miminko leželo a rozhodlo se začít chodit, až když bude umět chodit a nebude padat.

Řídí se pravidlem 80/20. Takže většinu toho, co tvoří, dává zdarma. Padá tím výmluva, že na učení se angličtiny nemáte peníze. Za jeho články, newsletter a e-book s více než 300 tipy pro studium angličtiny, online kvízy, videa a některé online kurzy na Seduo.cz nezaplatíte ani korunu.

Letos vydal knihu, která nabízí neprůstřelný návod, jak se zamilovat do angličtiny. Aby totiž váš vztah s angličtinou neskončil jako lehký flirt nebo příležitostná bokovka, je dobré 

 • znát fígly, díky kterým se k angličtině budete rádi vracet,
 • sesumírovat si studijní plán,
 • pracovat na všech disciplínách jazyka, od poslechu přes psaní až po obávané mluvení.

Na stránkách nakladatelství najdete ukázkukompletní obsah, bezplatnou cvičebnici, bonusy i recenze.

Broňa není žádný troškař, proto vydal společně s knihou sbírku jeho Cool anglických frází.

„Druhá kniha vznikla vlastně ze závisti. Často jsem na schůzce nebo při posezení s kamarády zaslechl skvělý obrat, frázi nebo prostě něco mega chytře znějícího. A říkal jsem si, tyjo, kéž bych to byl býval řekl já. Tak jsem věty začal sbírat.

angličtina Broňa
Tyhle hlášky vás ve škole neučili, ale uděláte s nimi při každé příležitosti velkou parádu.

Celý rok je zdarma vydával společně s dalšími tipy na studium angličtiny na Facebooku i Instagramu. Ačkoliv jsou stále po ruce, hodně studentů se Broňovi ozývalo, že je chtějí mít i fyzicky. Takže vydal knihu báječných a chytrých hlášek pro všechny příležitosti.

angličtina Broňa
Knihy a hry se hodí pro všechny, kdo se anglicky chtějí naučit, bez ohledu na předchozí zkušenosti, nadání na jazyky nebo věk.

A když se daří, tak se daří. Dlouholetý projekt, který testoval a ladil se svými studenty i za pomoci dalších učitelů, dospěchal do cílové rovinky jen o prsa za knihami. Ve spolupráci s Albi vydal Broňa sadu her Rozmluvíme Česko.

Zní to jako ambiciozní plán, ale Broňa věří, že právě hra je nejlepší způsob, jak do angličtiny proniknout. Konec konců, stejně hravou formou a neustálým opakováním jsme se rozmluvili i v češtině.

angličtina Broňa
Buďte zase chvíli dětmi, experimentujte, nebojte se chyb, nebojte se, že se ztrapníte. Jediný způsob, jak se zlepšit v mluvení, je totiž mluvit.

V každém z 5 setů (tematicky rozdělených na Hobbies, Work & Jobs, Food & Drinks, Travelling a Family & Friends) je 100 kartiček, které obsahují kategorie

 • otázky,
 • témata,
 • slovíčka,
 • co je lepší,
 • pravda či lež,
 • modifikátory pro větší zábavu,
 • 20 nejlepších her.

 

Dalších téměř 100 her, které se dají s kartičkami hrát, si zdarma stáhnete (odkaz je v každé sadě).

Mrkněte na bezplatný obsah, začtěte se do blogu, udělejte si kvízy, absolvujte kurz, sledujte videa i podcast a pokud budete chtít sobě nebo svým blízkým nadělit porci lásky k angličtině, podpořte Broňu Sobotku zakoupením hry nebo knihy.

Napsat komentář