Tvoje kšandy: “Krásné jsou také krajkové kšandy, které podtrhnou ženskost”

tvoje kšandy

Tvoje kšandy vznikají v malé rodinné dílně pod rukama Gábiny a její maminky Denisy. Obě mají rády originální a neotřelé módní kousky, proto vytvořily právě designové kšandy všemožných motivů a barev. Práce je jejich koníčkem. Záleží jim na každém detailu, aby se zákazník cítil skvěle a jedinečně!

V rozhovoru s Gábinou i Denisou se mimo jiné dozvíte:

  • co vše se skrývá za výrobou kšand
  • v jaké soutěži si Tvoje kšandy odvezli skvělé umístění
  • jak dlouho trvá výroba jedněch designových kšand
  • a zda vůbec vyrábějí i něco jiného

Jak vznikl nápad, že budete vyrábět zrovna designové kšandy? Byla to vlastní potřeba?

Ano, byla to primárně vlastní potřeba a také vlastní sen, vytvořit nějakou svou „designovku“. Byla jsem v tu dobu na mateřské dovolené a našla příležitost pro zajímavý produkt,který na trhu nebyl – dámské kšandy, které by měly všemožné vzory a motivy. 

Sama jsem řešila, že při celodenním kolotoči za dětmi a nekonečném ohýbání pořád lezou kalhoty a pásek mi byl nepohodlný.

Tak jsem si vzpomněla na zapomenutý doplněk – kšandy! A nespokojila jsem se s těmi jednobarevnými gumovými z galanterie. Tak vznikl nápad na originální designové kšandy s motivy na přání.

Navíc nám přišla  škoda, že kšandy jsou vidět primárně na mužích, přestože je to doplněk, který lichotí také ženám. Nemusejí se jich bát ani ženy bujarých tvarů. Hledaly jsme a zkoušely ideální materiály a zpracování než jsme došly k ideálnímu výsledku. A postupně jsme ke kšandám začaly ladit i další doplňky–motýlky, čelenky, barety a postupně začaly vznikat i větší kolekce, kdy kšandy ladíme také s tričkem, tkaničkami do bot, šátky, čepicemi apod. Začaly jsme vytvářet vlastní autorský design látek, ze kterých tyto kolekce(často na míru)vytváříme. 

Odtajníte nám zákulisí tvorby kšand? Co se skrývá za výrobou jedněch kšand?

Tvorba našich kšand začíná překvapivě u počítače, kdy v grafickém programu vytvoříme design, který na kšandách bude. Ať už je to motiv na míru nebo nějaký náš autorský motiv do standardní nabídky  na e-shopu.

Následně potiskneme látky a jakmile máme látku v ruce, začínáme šít. Ušít jedny kšandy zabere přibližně 2 hodiny času. 

tvoje kšandy

Máte krásné motivy. Kde berete inspiraci k tvorbě?

Inspirace k nám přichází tak nějak sama. Velkou inspirací jsou naši zákazníci, kteří sami přicházejí s nápady, co si na kšandy přejí vytvořit. A pak také každodenní život. Kolikrát jdu po ulici a přijde mi myšlenka třeba na nový motiv.

Jste originální, tak se pochlubte, zda jste už za vaši práci získali nějaké ocenění?

Ano, v letošním roce 2020 jsme vyhráli 3. místo v soutěži Živnostník roku v plzeňském kraji. Dále se nám podařilo vyhrát v soutěži T-mobile Rozjezdy 1. místo v rámci regionu a také soutěž Dáváme milion pro podporu podnikatelů od O2.

Gratuluji! Mohou si zákazníci u vás objednat i kšandy na míru? Napadá nás, zda například pro vlastní firmu?

Určitě. Naši značku jsme pojmenovaly právě „Tvoje kšandy“, protože Tvoje kšandy nejsou jen módní doplněk, mohou o svém majiteli vyjadřovat mnohem více. Může na nich mít napsané např. své motto, motiv svých zájmů nebo klidně i svou fotografii.

Skvěle se hodí jako originální dárek nebo právě třeba firemní merch. Díky jednoduchému doplňku se skvěle sladíte k různým příležitostem a vytvoříte neotřelý outfit. Bílé tričko už nebude nuda.

tvoje kšandy

Kdybych jako zákazník měla vlastní představu motivu na kšandy, zpracujete mi ji do grafického návrhu?

Ano, zákazník nám sdělí své představy a my mu připravíme grafický návrh a vše společně doladíme. Můžeme vytvořit rovnou celou kolekci sladěnou s dalšími doplňky. 

Pojďte nalákat své nové zákazníky. Máte pět slov na to, abyste popsali jedinečnost vašich kšand.

  • Nepřehlédnutelné,
  • ikonické,
  • pohodlné,
  • unikátní,
  • designové.

Zmiňovali jste, že umíte sladit celou kolekci. Co dalšího tedy navrhujete?

Kšandy právě ladíme i s dalšími doplňky a vytváříme celé kolekce. Tvoříme také čelenky, motýlky, tkaničky do bot, čepice, nákrčníky nebo trička.. dokážeme ušít cokoliv na míru.

tvoje kšandy

Jak říkáte, bojujete proti mýtu, že kšandy jsou pouze pro pány. Co byste doporučili něco pro malé slečny a dámy?

V naší nabídce je spousta ženských motivů. Protože i ženám kšandy seknou.

V nové kolekci najdete třeba motiv louky nebo vlčích máků, motýlů a krásné jsou také krajkové kšandy, který podtrhnout ženskost.

Když se zasníte, kde se vidíte ve vaší tvorbě za 10 let?

Naší vizí je vybudovat stabilní rodinnou firmu. Věřím, že za 10 let se nám podaří rozšířit své teritorium působnosti a dostaneme se k daleko většímu množství zákazníků, kterým budeme pomáhat vytvářet originální outfity a dárky pro jejich blízké, kterým zaujmou.

Držíme palce! A pokud vy hledáte originální designový dárek nejenom pod stromeček, ale třeba i do firmy, omrkněte celou nabídku na webu Tvoje kšandy.

Napsat komentář